Qyteti, Shteti ose Hotel
Regjistrimi
Blerja
Vizitorët
Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet

Hotele në Arusha me pishinë për fëmijë

Arusha
hën, 10 qer — hën, 17 qer · 2 të rritur

Gjeti 28 hotele

Rendit sipas:
 • popullariteti
 • vlerësimeve
 • çmimet
 • yjet
Datat janë jashtë datës për ofertat dhe çmimet më të fundit - ju lutemi përditësoni datën tuaj të regjistrimit
Zbuloni zgjedhjen tonë të hoteleve më të mira me Pishinë për Fëmijë në Arusha në vitin 2024. Ne i zgjodhëm këto listime me kujdes, duke marrë parasysh (ku është e mundur) vlerësimet e fundit të vizitorëve, vendndodhjen, llojin e akomodimit, çmimet, disponueshmërinë e datave, Klubin e Fëmijëve, Kujdesin e Mbrojtur për Fëmijët/aktivitetet, dhe qasjen në Pishinën për Fëmijë. Galeritë e imazheve përditësohen rregullisht me të rejat më të fundit. Ato janë përditësuar për herë të fundit më 8 prill 2024.
African Tulip
African Tulip
African Tulip
8.6 E mirë
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
2.3 km
 • Bar / Lounge
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
Kibo Palace Hotel
Kibo Palace Hotel
Kibo Palace Hotel
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
2.0 km
 • Bar / Lounge
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Restorant
 • Kondicioner
Mount Meru Hotel
Mount Meru Hotel
Mount Meru Hotel
8.3 E mirë
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
2.3 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Mini-bar
 • Kuti e sigurisë
Ngare Sero Mountain Lodge
Ngare Sero Mountain Lodge
Ngare Sero Mountain Lodge
Kampi
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
17.2 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Qirrenti i biçikletave
 • Kopsht
 • Kuti e sigurisë
 • Këmbimi i valutës
 • Asistent
Palace Hotel Arusha
Palace Hotel Arusha
Palace Hotel Arusha
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
1.4 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Restorant
 • Mini-bar
Arusha Safari Lodge
Arusha Safari Lodge
Arusha Safari Lodge
Kampi
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
9.2 km
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kuti e sigurisë
 • Furgon i aeroportit
 • Zbardhja
 • Pishinë
Four Points by Sheraton Arusha The Arusha Hotel
Four Points by Sheraton Arusha The Arusha Hotel
Four Points by Sheraton Arusha The Arusha Hotel
Largësia nga qendra e qytetit:
1.5 km
 • Bar / Lounge
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Restorant
Meru House Lekisilai
Meru House Lekisilai
Meru House Lekisilai
Shtëpi e mysafirëve
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
8.8 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Mini-bar
 • Kuti e sigurisë
Gold Crest Hotel - Arusha
Gold Crest Hotel - Arusha
Gold Crest Hotel - Arusha
7.9 Mesatare
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
2.2 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Karaoke
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
Fun Retreat Resort
Resort
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
8.3 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Biliardo
 • Karaoke
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
Arusha Planet Lodge
Arusha Planet Lodge
Arusha Planet Lodge
Kampi
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
5.7 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Mini-bar
Green Mountain Hotel
Green Mountain Hotel
Green Mountain Hotel
8.0 E mirë
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
3.4 km
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Restorant
 • Mini-bar
 • Parkimi
 • Kuti e sigurisë
Mvuli Hotels Arusha
Mvuli Hotels Arusha
Mvuli Hotels Arusha
8.3 E mirë
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
3.6 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Kuti e sigurisë
Rich Hotel Arusha
Rich Hotel Arusha
Rich Hotel Arusha
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
0.7 km
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Mini-bar
 • Këmbimi i valutës
 • Ashensor / Lift
 • Recepsion 24-orësh
Mount Meru Game Lodge
Mount Meru Game Lodge
Mount Meru Game Lodge
Kampi
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
20.0 km
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kuti e sigurisë
 • Recepsion 24-orësh
 • Asistent
 • Dhomat e aksesueshme për personat me aftësi të kufizuara
Natron Palace Hotel
Natron Palace Hotel
Natron Palace Hotel
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
0.6 km
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Mini-bar
 • Parkim falas
 • Parkimi
Original Maasai Lodge - Africa Amini Life
Original Maasai Lodge - Africa Amini Life
Original Maasai Lodge - Africa Amini Life
Largësia nga qendra e qytetit:
39.5 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Recepsion 24-orësh
 • Furgon i aeroportit
Mc-Elly's Hotel
Mc-Elly's Hotel
Mc-Elly's Hotel
8.1 E mirë
Hotel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
0.8 km
 • Bar / Lounge
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Casino
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Restorant
The Milimani Lodge
The Milimani Lodge
The Milimani Lodge
9.0 E shkëlqyer
Kampi
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
2.7 km
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Kuti e sigurisë
 • Këmbimi i valutës
Runako Lodge
Runako Lodge
Runako Lodge
Hostel
Tanzania, Arusha
Largësia nga qendra e qytetit:
0.8 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Restorant
Rivendos filtrat
10km në qendër

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.