Spanja, Madridi

Alterhome Catedral de la Almudena II

31 Calle de Segovia Madridi, Spanja Apartament
1 ofertë — Shiko ofertën
Alterhome Catedral de la Almudena II
Shiko ofertën —
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
1.3 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

31 Calle de Segovia Madridi, Spanja

Rreth hotelit 'Alterhome Catedral de la Almudena II' në Madrid, Spanjë, ka disa atraksione dhe shërbime për të eksploruar. Këtu janë disa vende dhe pikë referimi të rëndësishme në afërsi:

1. Katedralja Almudena: Hoteli është i vendosur pranë Katedralës Almudena, një nga pikat e njohura në Madrid. Është një katedrale katolike e mahnitshme që ka arkitekturë të bukur dhe është e hapur për publikun.

2. Pallati Mbretëror i Madridit: Vetëm një distancë e shkurtër nga hoteli, mund të gjeni Pallatin Mbretëror të Madridit. Është rezidenca zyrtare e familjes mbretërore spanjolle dhe ofron udhëtime të guiduara për vizitorët.

3. Plaza Mayor: Një shesh historik që daton nga shekulli XVII. Është një pikë popullore për tubime me shumë kafene, restorante dhe atmosferë të gjallë.

4. Mercado de San Miguel: Një treg i famshëm i mbuluar ku mund të gjeni një gamë të gjerë ushqimesh gurmet spanjolle, duke përfshirë tapas, peshk, pjekje dhe vera.

5. Puerta del Sol: Ky shesh i rënduar konsiderohet qendra e Madridit dhe vepron si një pikë takimi për banorët dhe vizitorët. Ka shumë dyqane, restorante dhe është shtëpi e orës së famshme.

6. Gran Via: Një rrugë e famshme në Madrid e njohur për atmosferën e saj të gjallë, dyqanet e mëdha, teatrot dhe jetën e natës.

7. Tregu El Rastro: Nëse vizitoni në një të diel, mund të eksploroni tregun El Rastro, një treg bllopi tradicional ku mund të gjeni antikvitet, rroba, artizanat e arta dhe shumë më tepër.

8. Lagja La Latina: Një lagje e gjallë dhe e modës e njohur për bare tapas, restorante dhe jetën e natës të gjallë. Këto janë vetëm disa nga pikat e rëndësishme në afërsi të hotelit 'Alterhome Catedral de la Almudena II' në Madrid. Ka shumë më shumë pikat e njohura, muzeume, parket dhe restorante për të eksploruar në qytet.

map
Alterhome Catedral de la Almudena II
Apartament

Në qendër të qytetit1.3

Rreth hotelit

Rreth

Alterhome Katedralja e Almudenës II është një hotel i vendosur në Madrid, Spanjë. Ai njihet për pozicionin e tij të përshtatshëm pranë Katedrales së Almudenës dhe atraksioneve të tjera të njohura në qytet. Hotelit ofron lloje të ndryshme të dhomave për të përmbushur nevojat dhe buxhetet e ndryshme. Dhomat janë të pastër, të gjerë dhe mirëmbajtur, duke ofruar një qëndrim të rehatshëm për mysafirët. Çdo dhomë është e pajisur me shërbime moderne si televizor me ekran të plosur, klimë, Wi-Fi falas dhe një banjë private. Mysafirët mund të zgjedhin nga mundësitë e ndryshme të ushqimit gjatë qëndrimit të tyre në Alterhome Katedralja e Almudenës II. Hotelit ofron një mëngjes falas që përfshin një gamë të shijshme opcionesh për të filluar ditën. Përveç kësaj, ka disa mundësi ushqimi në dispozicion në afërsi, duke filluar nga kuzhina lokale spanjolle deri te pjatat ndërkombëtare. Stafi i hotelit në Alterhome Katedralja e Almudenës II njihet për shërbimin e tyre miqësor dhe ndihmës. Ata janë në dispozicion për të ndihmuar mysafirët me çdo pyetje ose kërkesë që mund të kenë, duke siguruar një qëndrim të këndshëm. Në përgjithësi, Alterhome Katedralja e Almudenës II ofron një përvojë të rehatshme dhe të përshtatshme për mysafirët që vizitojnë Madridin. Me pozicionin e tij qendror dhe shërbimet shkëlqyera, është një zgjedhje ideale për turistët dhe udhëtarët që kërkojnë një qëndrim të këndshëm në qytet.

Zbavitja

Ka disa mundësi argëtimi pranë hotelit 'Alterhome Catedral de la Almudena II' në Madrid, Spanjë. Këtu janë disa nga më të preferuarat:

1. Pallati Mbretëror i Madridit: Vetëm një shëtitje e shkurtër larg hotelit, Pallati Mbretëror është një nga atraksionet kryesore të Madridit. Mund të merrni një udhëtim të guiduar të pallatit dhe të eksploroni arkitekturën e tij të mahnitshme dhe ambientet ejetuese.

2. Katedralja Almudena: E vendosur menjëherë pranë hotelit, Katedralja Almudena është një vend i bukur për të vizituar. Merrni një udhëtim të guiduar për të mësuar për historinë dhe për të admiruar detajet e përkushtuara të katedrales.

3. Plaza Mayor: Vendosur rreth

1.5 kilometra larg hotelit, Plaza Mayor është një shesh qendror me atmosferë të gjallë. Ka shumë kafene, restorante dhe dyqane rreth sheshit, duke bërë që të jetë një vend i shkëlqyeshëm për të relaksuar dhe për të shikuar njerëzit.

4. Puerta del Sol: Një tjetër shesh i famshëm në Madrid, Puerta del Sol është rreth 10 minuta larg hotelit. Kjo zonë e frekuentuar njihet për kullën ikonike të orës dhe është një pikë takimi e preferuar për banorët dhe turistët.

5. El Rastro: Nëse vizitoni në një të diel, sigurohuni të kontrolloni El Rastro, tregun shumë të njohur të veshjeve të përdorura në Madrid. Ai ndodhet rreth

1.5 kilometra larg hotelit dhe ofron një gamë të gjerë mallrash të vjetëra, veshjeje dhe suvenire.

6. Teatro Real: Për ata që janë të interesuar në artin e performancës, Teatro Real është vetëm një distancë e shkurtër larg hotelit. Mund të shijoni opera, balet, dhe performanca kulturore të tjera në këtë teatër të njohur.

7. Parque de Atenas: Nëse kërkoni për një hapësirë jashtëqitje të qetë, shkoni në Parque de Atenas, i cili ndodhet rreth 2 kilometra larg hotelit. Ky park ofron pamje të bukura të qytetit dhe është shumë i përshtatshëm për një shëtitje relaksuese. Këto janë vetëm disa nga shumë mundësitë argëtimi pranë hotelit 'Alterhome Catedral de la Almudena II' në Madrid. Qyteti ofron një gamë të gjerë atraksionesh dhe aktivitetesh për të zënë interesat e ndryshme.

Pyetjet kryesore

1. Çfarë është Alterhome Catedral de la Almudena II?
1. Çfarë është Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Alterhome Catedral de la Almudena II është një pronë që mund të merret me qera për pushime, e cila ndodhet në Madrid, Spanjë. Është një opsion i popullarizuar për akomodim për turistët që vizitojnë qytetin.

2. Ku ndodhet Alterhome Catedral de la Almudena II?
2. Ku ndodhet Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Alterhome Catedral de la Almudena II ndodhet në zemrën e Madridit, afër Katedralës së Almudenas. Ofron akses të lehtë te shumë atraksione dhe shërbime në qendër të qytetit.

3. Çfarë shërbime ofrohen në Alterhome Catedral de la Almudena II?
3. Çfarë shërbime ofrohen në Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Prona e me qera për pushime ofron shumë shërbime, duke përfshirë Wi-Fi falas, ngrohje, një kuzhinë të plotësisht e pajisur, një lavatriçe, një makinë larëse, një kuzhinier, dhe një zonë të rehatshme për jetesë.

4. Cila është kapaciteti i Alterhome Catedral de la Almudena II?
4. Cila është kapaciteti i Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Prona ka kapacitet për të akomoduar deri në gjashtë persona, duke e bërë të përshtatshme për familjet ose grupet e miqve që udhëtojnë së bashku.

5. Si mund të bëj rezervimin në Alterhome Catedral de la Almudena II?
5. Si mund të bëj rezervimin në Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Mund të bëni një rezervim në Alterhome Catedral de la Almudena II nëpërmjet faqes zyrtare ose përmes disa agjencive të udhëtimit online. Thjesht futni datat e udhëtimit të dëshiruara dhe ndiqni udhëzimet për të përfunduar procesin e rezervimit.

6. Cilat janë disa prej atraksioneve në afërsi të Alterhome Catedral de la Almudena II?
6. Cilat janë disa prej atraksioneve në afërsi të Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Prona ndodhet pranë Katedralës së Almudenas, Pallatit Mbretëror të Madridit, Plaza Mayor, Puerta del Sol, dhe disa muzeumeve, restoranteve dhe dyqaneve.

7. Mund të anulloj rezervimin tim në Alterhome Catedral de la Almudena II?
7. Mund të anulloj rezervimin tim në Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Politikat e anulimit mund të ndryshojnë në varësi të platformës së rezervimeve ose termave dhe kushteve specifike. Këshillohet të kontrolloni politikën e anulimit gjatë bërjes së rezervimit.

8. Lejohen kafshët në Alterhome Catedral de la Almudena II?
8. Lejohen kafshët në Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Politikat për kafshët mund të ndryshojnë, kështu që rekomandohet të kontaktoni pronën drejtpërdrejt ose të kontrolloni detajet e rezervimit për të zbuluar nëse lejohen kafshët.

9. A ka parkim në dispozicion në Alterhome Catedral de la Almudena II?
9. A ka parkim në dispozicion në Alterhome Catedral de la Almudena II?1

Fasilitetet e parkimit mund të ndryshojnë, dhe është e këshillueshme të pyesni për disponueshmërinë dhe pagesat për parkimin, pasi disa prona mund të ofrojnë vende parkimi ose mundësi parkimi në afërsi.

10. Sa larg është Alterhome Catedral de la Almudena II nga aeroporti më i afërt?
10. Sa larg është Alterhome Catedral de la Almudena II nga aeroporti më i afërt?1

Distanca nga aeroporti më i afërt, Aeroporti Adolfo Suárez Madrid-Barajas, te Alterhome Catedral de la Almudena II do të varet nga vendndodhja specifike e pronës. Rekomandohet të kontrolloni hartën ose të kontaktoni pronën për informata të sakta.

Rishikimi i hotelit Alterhome Catedral de la Almudena II
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.