Spanja, Kabrale

Casa el Teju

Calle Anselmo de Caso, Chalet nº 3 Kabrale, Spanja Dhoma pushimesh
1 ofertë — Shiko ofertën
Casa el Teju
Shiko ofertën —
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
4.3 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

Calle Anselmo de Caso, Chalet nº 3 Kabrale, Spanja

Casa el Teju ndodhet në komunën e Cabralesit në provincën e Asturiasit, Spanjë. Është e rrethuar nga peizazhet pitoreske të Parkut Kombëtar të Picos de Europas, i famshëm për kodrat e verbonjë, urat e thella dhe luginat e gjelbëruara. Disa atraksione të rëndësishme pranë Casës el Teju përfshijnë:

1. Parku Kombëtar i Picos de Europas: Një park natyror mahnitës i njohur për peizazhet e mrekullueshme malore, shtigjet për hikë, dhe aktivitetet në natyrë.

2. Naranjo de Bulnes: E njohur gjithashtu si Picu Urriellu, është një kulm guri i famshëm në sërën e Picos de Europas, që tërheq alpinistë dhe hikës nga e gjithë bota.

3. Luginë e Lumit Cares: Një urë spektakolare e gdhendur nga Lumi Cares, me një rrafshim peizazhesh për hikë të njohur si "Ruta del Cares" që ofron pamje mahnitëse të shkëmbinjve dhe luginës rrethuese.

4. Muzeu i Djathit Cabrales: Ndodhet në qytetin pranë Arenas de Cabrales, ky muze tregon traditën dhe prodhimin e djathit Cabrales, një specialitet lokal i famshëm.

5. Covadonga: Një qytet i vogël pranë Cabralesit i famshëm për saktërrinë dhe shënctarinë e dedikuar La Virxe de la Cueva. Lokacioni konsiderohet një pikë e rëndësishme fetare dhe historike në zonë.

6. Queseria Maín: Një fabrikë djathi në Arenas de Cabrales, ku vizitorët mund të mësojnë për procesin e prodhimit të djathit tradicional asturian dhe të shijojnë lloje të ndryshme të djathit.

7. Ruta del Queso y la Sidra (Rruga e djathit dhe sidrës): Ky rrugë e bukur lidh disa qytete në zonë të njohura për prodhimin e tyre të djathit dhe sidrës. Ofron mundësi për vizitë në mullat e sidrës lokale dhe për shije të produkteve tradicionale asturiane. Këto janë vetëm disa shembuj të atraksioneve natyrore dhe kulturore përreth Casës el Teju. Zona është gjithashtu e njohur për kuzhinën tradicionale asturiane, fshatrat me qetësi, dhe mundësitë për aktivitete në natyrë si hikë, alpinizëm dhe shikim të zogjve.

map
Casa el Teju
Dhoma pushimesh

Në qendër të qytetit4.3

Rreth hotelit

Rreth

Casa el Teju është një hotel i bukur i vendosur në Cabrales, Spanjë. Ai ofron akomodime të rehatshme dhe vaktet e shijshme për mysafirët e tij. Hoteli ofron dhoma të bukur të dekoruara që sigurojnë një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse. Çdo dhomë është e pajisur me pajisje moderne si një banjo private, kondicioner ajri, një televizor me ekran të sheshtë, dhe Wi-Fi falas. Dhomat janë mbushur me shije dhe ofrojnë pamje të mrekullueshme të krahinës së rrethuar. Mysafirët mund të shijojnë një shumëllojshmëri vaktesh në restorantin e hotelit, që ofron kuzhinë tradicionale asturiane. Restoranti përdor përbërës të freskët lokalë për të krijuar vakte të shijshme që eksponojnë shijet e krahinës. Menyuja përfshin një gamë zgjedhjesh mish dhe peshk, si edhe vakte vegetariane. Mysafirët gjithashtu mund të mbajnë një gamë zgjedhjesh lëngarat dhe ëmbëlsirat. Përveç restorantit, Casa el Teju ka një zonë bar dhe qëndrimit ku mysafirët mund të relaksohen dhe të shijojnë një pije. Hotelit gjithashtu ofron një bufet mëngjesi ditore, që përfshin një shumëllojshmëri zgjedhjesh për të përshtatur me shijet dhe kërkesat ushqimore të ndryshme. Vendosur në qendër të Cabrales, Casa el Teju është në afërsi të shumë atraksioneve turistike dhe aktiviteteve në natyrë. Mysafirët mund të eksplorojnë Parkun Kombëtar të Picos de Europa në afërsi, të ecin në malin rrethues ose të shkojnë në vizita në fshatrat tjera të zonës. Në përgjithësi, Casa el Teju ofron mysafirëve akomodime të rehatshme, vakte të shijshme dhe një vendndodhje të përshtatshme për të eksploruar bukurinë natyrore dhe atraksionet kulturore të Cabrales, Spanjë.

Zbavitja

Ka disa mundësi argëtimi pranë hotelit 'Casa el Teju' në Cabrales, Spanjë. Këtu janë disa sugjerime:

1. Parku Kombëtar i Picos de Europa: Hoteli ndodhet pranë këtij parku natyror mahnitës, ku mund të shijoni ecjen në mal, stërvëllimin e malit dhe pamjet e mahnitshme të maleve.

2. Gryka Cares: Kjo shteg ecjeje i njohur është pranë dhe ofron pamje të mahnitshme të grykës së lumit. Konsiderohet një nga ecjet më të bukura në rajon.

3. Degustimi i djathrës: Cabrales është i famshëm për djathrën e tij blu të shijshme. Mund të vizitoni prodhuesit lokalë të djathrës dhe të shijoni provime të këtij prodhimi unik.

4. Kanionizimi: Nëse kërkoni emocion, ka disa kompani në zonë që organizojnë turne kanionizimi. Mund të eksploroni kanione të vështira dhe shkëmbore rreth Cabrales.

5. Ecje me kalë: Eksploronit bukurinë e fshatit nëpërmjet kalëve. Ka qendra qeshore të ndryshme në zonë që ofrojnë turne me kalë për të gjitha nivelet e aftësisë.

6. Kuzhina asturiane: Provoni kuzhinën vendase në restorantet e afërta, që përfshijnë pjata tradicionale si fabada (supë fasule) dhe sidër.

7. Vizitoni qytetet bregdetare të afërta: Cabrales ndodhet pranë bregut, kështu që mund të bëni një udhëtim ditor në qytete të bukura bregdetare si Llanes ose Ribadesella. Nëndëgjoheni plazhet, vendet historike dhe restorantet e ushqimit detar. Kujdesuni të kontrolloni për ndonjë kufizim ose udhëzime konkrete të COVID-19 para se të vizitoni këto atraksione.

Pyetjet kryesore

1. Ku ndodhet Casa el Teju?
1. Ku ndodhet Casa el Teju?1

Casa el Teju ndodhet në Kabrales, Spanjë.

2. Çfarë lloj akomodimi ofron Casa el Teju?
2. Çfarë lloj akomodimi ofron Casa el Teju?1

Casa el Teju ofron një gamë opsionesh të akomodimit, duke përfshirë dhomat dhe apartamentet e rehatshme.

3. A lejohen kafshët në Casa el Teju?
3. A lejohen kafshët në Casa el Teju?1

Po, kafshët lejohen në Casa el Teju. Megjithatë, rekomandohet të informohet pronari më parë.

4. A përfshihet mëngjesi në çmimin në Casa el Teju?
4. A përfshihet mëngjesi në çmimin në Casa el Teju?1

Po, mëngjesi përfshihet në çmimin në Casa el Teju.

5. A ka ambiente parkimi Casa el Teju?
5. A ka ambiente parkimi Casa el Teju?1

Po, Casa el Teju ka ambiente parkimi në zonë për mysafirët.

6. A mund të organizojë Casa el Teju aktivitete jashtë dhe ekskursione?
6. A mund të organizojë Casa el Teju aktivitete jashtë dhe ekskursione?1

Po, Casa el Teju mund të ndihmojë në organizimin e aktiviteteve jashtë dhe ekskursioneve për mysafirët, siç janë ecja në natyrë ose udhëtime udhëzuar.

7. A ka Wi-Fi në dispozicion në Casa el Teju?
7. A ka Wi-Fi në dispozicion në Casa el Teju?1

Po, Wi-Fi është në dispozicion në Casa el Teju dhe është falas për mysafirët.

8. A mund të pranojë Casa el Teju grupe të mëdha ose familje?
8. A mund të pranojë Casa el Teju grupe të mëdha ose familje?1

Po, Casa el Teju mund të pranojë grupe të mëdha ose familje në apartamentet e tyre të gjerë.

9. Cilat janë disa atraksione apo landmarket pranë Casa el Teju?
9. Cilat janë disa atraksione apo landmarket pranë Casa el Teju?1

Disa atraksione dhe landmarket pranë Casa el Teju përfshijnë Parkun Kombëtar Picos de Europa, Shpellen e Qesos së Kabralesit, dhe stazhin e ecjes Ruta del Cares.

10. Çfarë gjuhësh flasin stafi në Casa el Teju?
10. Çfarë gjuhësh flasin stafi në Casa el Teju?1

Stafi në Casa el Teju flasin spanjisht dhe anglisht.

11. A ka restorant në vend në Casa el Teju?
11. A ka restorant në vend në Casa el Teju?1

Jo, Casa el Teju nuk ka një restorant në vend, por ka disa mundësi ushqimore në distancë të shkurtër me ecje.

Rishikimi i hotelit Casa el Teju
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.