Serbisë, Ruma

Avenia

119 Glavna Ruma, Serbisë Shtëpi e mysafirëve
1 ofertë — Shiko ofertën
Avenia
Shiko ofertën —
Shërbimet dhe rehatitë
 • Restorant
 • Mini-bar
 • Ashensor / Lift
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Asistent
 • Furgon i aeroportit
Shfaq të gjitha rehatitët 11
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
0.9 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

119 Glavna Ruma, Serbisë

Përreth hotel Avenia në Rumë, Serbi, ka shërbime të ndryshme, objekte dhe pikë interesante. Këtu janë disa vende që mund të gjeni:

1. Qendra e qytetit të Rumës: Hoteli është vendosur në qendër të Rumës, kështu që do të gjeni dyqane, restorante dhe kafeteri në distancë të shkurtër nga hoteli.

2. Parku i qytetit të Rumës: Nëse ju pëlqen natyra, Parku i qytetit të Rumës është në afërsi dhe ofron hapësira të gjelbra, rrugë ecjeje dhe karrige për relaksim.

3. Birra e Rumës: Vetëm në një distancë të shkurtër nga hoteli, mund të vizitoni një birrari lokale dhe të provoni birrat tradicionale serbe.

4. Muzeu Historik i Rumës: Nëse jeni të interesuar për histori dhe kulturë, Muzeu Historik i Rumës tregon të kaluarën e rajonit dhe ekspozon artefakte.

5. Kisha Ortodokse e Rumës: Hoteli është pranë Kishës Ortodokse të Rumës, ku mund të admirosh bukurinë arkitekturore dhe të mësosh për traditat ortodokse.

6. Restorante dhe Kafeteri Lokale: Ka shumë mundësi për të ngrënë në Rumë, duke filluar nga kuzhina serbe tradicionale deri te pjata ndërkombëtare. Mund të eksploronit restorante të afërta dhe të kënaqeni me delikatesat lokale.

7. Rezervati Natyror Jezero Obedska Bara: Rreth 11 kilometra jugperëndim të Rumës, ky rezervat natyror ofron mundësi për shikim zogjsh dhe eksplorim të florës dhe faunës të ndryshme. Këto janë vetëm disa shembuj të atyre që mund të gjeni rreth hotelit Avenia. Zona ofron një kombinim të aktiviteteve kulturore, natyrore dhe argëtuese për vizitorët.

map
Avenia
Shtëpi e mysafirëve

Në qendër të qytetit0.9

Rreth hotelit

Rreth

'Avenia' është një hotel i vendosur në Ruma, Serbi. Hoteli ofron një shumëllojshmëri dhomash për të akomoduar nevojat dhe preferencat e ndryshme. Dhomat në 'Avenia' janë të mobiluar mirë dhe të pajisura me pajisje moderne. Ato janë të dizajnuara për të siguruar komoditet dhe kënaqësi për mysafirët gjatë qëndrimit tyre. Hoteli ofron lloje të ndryshme të dhomave, duke përfshirë dhomë single, dysh, dysh te ndare, dhe dhoma familjare. Çdo dhomë është e kondicionuar me ajër dhe ka një televizor me ekran të ploshtë, minibar, akses të lirë në internet Wi-Fi, dhe një banjo me produkte higjienike falas. Hoteli gjithashtu ka një restorant që shërben ushqim lokal dhe ndërkombëtar. Mysafirët mund të shijojnë një mëngjes bufet që përfshin një shumëllojshmëri artikujsh si fruta të freskëta, produkte furre, tërshërë, vezë, dhe pije të ngrohta dhe të ftohta. Restoranti ofron gjithashtu opcione a la carte për drekë dhe darkë, me një menu të ndryshme që përmbush shije dhe preferencat ushqimore të ndryshme. Shefat e kuzhinës së hotelit përdorin përbërës cilësorë për të përgatitur pjata të shijshme dhe aromatike. Përveç restorantit, 'Avenia' ka gjithashtu një bar ku mysafirët mund të relaksohen dhe të shijojnë një gamë të pijeve alkolike dhe jo-alkolike. Bari ofron një atmosferë të ngrohtë dhe mikpritëse, duke e bërë atë një vend perfekt për të qetësuar pas një dite të gjatë. Në përgjithësi, 'Avenia' ofron dhoma të rehatshme dhe të pajisura mirë së bashku me vakte të shijshme. Lokacioni i tij i përshtatshëm në Ruma, Serbi bën që ai të jetë një zgjedhje e preferuar për të gjithë udhëtarët biznesi dhe pushimet.

Zbavitja

Këtu janë disa mundësi argëtimi pranë Hotel Avenia në Ruma, Serbia:

1. Parku Qytetit Ruma - Në afërsi të hotelit, Parku Qytetit Ruma është një oaz i gjelbër me rrugë ecjeje, banka, dhe një liqen të bukur. Është një vend i shkëlqyeshëm për të relaksuar dhe për të kënaqur në natyrë.

2. Teatri Kombëtar i Ruma - Nëse jeni të interesuar për artet, shikoni një shfaqje në Teatrin Kombëtar të Ruma. Ata shpesh organizojnë drama, mjuzikale, dhe ngjarje kulturore të tjera.

3. Muzeu i Ruma - Mësoni për historinë dhe kulturën vendase në Muzeun e Ruma. Aty ekspozohen ekspozita lidhur me arkeologjinë, etnologjinë, artin, dhe më shumë.

4. Qendra Sportive dhe Rekreacionale e Ruma - Kjo qendër ofron aktivitete sportive të ndryshme si futboll, tenis, basketboll, dhe not. Mund të bashkoheni apo thjesht të shikoni të tjerët që luajnë.

5. Turë Degustimi i Verës - Ruma është e rrethuar nga vreshta, kështu që mendojini për të marrë një turë degustimi të verës. Vizitoni kantina vendase dhe provoni disa nga verërat më të mira të rajonit.

6. Ecje ne Natyrë - Ruma dhe përrethi i saj ofrojnë peizazhe natyrore të bukura, e bëjnë atë të përsosur për ecje në natyrë. Drejtohuni drejt kodrave të afërta, pyjeve, ose rezervateve natyrore dhe kënaquni me peizazhin.

7. Restorante dhe Barët Vendase - Eksplorojeni skenën kulinarie lokale duke provuar pjata tradicionale serbe në restorante të afërt. Pas darkës, kënaquni me një pije relaksuese në një ndër baret në zonë. Kujdesuni për të kontrolluar oraret e hapjes dhe disponueshmërinë e këtyre atraksioneve gjatë vizitës suaj.

Pyetjet kryesore

1. Çfarë është Avenia?
1. Çfarë është Avenia?1

Avenia është një zhvillim banimi dhe komercial i vendosur në Rumë, Serbi. Është i njohur për dizajnin e tij bashkëkohor, shërbimet moderne dhe vendndodhjen e përshtatshme.

2. Ku ndodhet Avenia?
2. Ku ndodhet Avenia?1

Avenia ndodhet në Rumë, një komunë në provincën autonome të Vojvodinës, Serbi. Rumë është vendosur rreth 45 kilometra në perëndim të Beogradit, kryeqytetit të Serbisë.

3. Çfarë lloj pronash janë në dispozicion në Avenia?
3. Çfarë lloj pronash janë në dispozicion në Avenia?1

Avenia ofron një gamë pronash, përfshirë apartamente, shtëpi dhe hapësira komerciale. Apartamentet ndryshojnë në madhësi dhe strukturë, duke iu përshtatur nevojave dhe preferencave të ndryshme.

4. Çfarë shërbime ofron Avenia?
4. Çfarë shërbime ofron Avenia?1

Avenia ofron një shumëllojshmëri shërbimesh, përfshirë kopshte me peizazhe, lojëra për fëmijë, qendër fitnesi, hapësira parkimi dhe siguri 24 orë. Përveç kësaj, ka qendra tregtare, shkolla, struktura shëndetësore dhe zona rekreacioni në afërsi.

5. Cila është gama e çmimeve të pronave në Avenia?
5. Cila është gama e çmimeve të pronave në Avenia?1

Gama e çmimeve të pronave në Avenia ndryshon në varësi të llojit, madhësisë dhe vendndodhjes. Është më mirë të kontaktoni zhvilluesit ose agjentët e pasurisë së paluajtshme të lidhur me Avenia për informacion të sakta dhe të freskët rreth çmimeve.

6. A ka mundësi financimi për blerjen e një prone në Avenia?
6. A ka mundësi financimi për blerjen e një prone në Avenia?1

Po, shpesh ka mundësi financimi për blerjen e një prone në Avenia. Këshillohet të pyesni me zhvilluesit ose të konsultonit një bankë ose institucion financiar për mundësitë e specifikuara të financimit dhe kushtet.

7. A ka atraksione ose landmark të afërt në Avenia?
7. A ka atraksione ose landmark të afërt në Avenia?1

Po, Avenia ndodhet pranë disa atraksioneve dhe landmark në Rumë dhe përreth tij. Disa vende të rëndësishme përfshijnë Parkun e Qytetit të Rumës, Kishën e Shën Nikollës dhe Parkun Kombëtar të Fruska Gorës, i cili ofron natyrë të bukur dhe sente ecjeje.

8. Si mund të marr më shumë informacion për Avenia?
8. Si mund të marr më shumë informacion për Avenia?1

Për të marrë më shumë informacion për Avenia, mund të vizitoni faqen zyrtare të zhvillimit, të kontaktoni zhvilluesit ose agjentët e pasurisë së paluajtshme të lidhur me Avenia, ose të vizitoni zyrën e tyre të shitjeve në Rumë. Ata do t'ju japin informacion të detajuar, broshura dhe do të përgjigjen çdo pyetje specifike që mund të keni.

Të gjitha shërbimet dhe rehatitë

Përvojat në hotel
 • Restorant
 • Ashensor / Lift
 • Asistent
 • Zonë e caktuar për duhan
Përvojat në dhoma
 • Mini-bar
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Jacuzzi
 • Shërbimi i dhomës
Shërbime shtesë
 • Furgon i aeroportit
 • Tavolinë udhëtimi
 • Fotokopjuesi
Rishikimi i hotelit Avenia
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.