Meksika, Tulum

Aluna by Ahau Collection

Aldea Zama, Quintana Roo Tulum, Meksika Hotel
7 oferta nga 22963 ALL Shiko ofertën
Aluna by Ahau Collection
Shiko ofertën —
Shërbimet dhe rehatitë
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Restorant
 • Ashensor / Lift
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Asistent
Shfaq të gjitha rehatitët 15
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
1.8 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

Aldea Zama, Quintana Roo Tulum, Meksika

Hoteli "Aluna nga Ahau Collection" në Tulum, Meksikë ndodhet në një zonë të gjallë me shumë atraksione dhe sherbime pranë. Disa nga vendet e njohura rreth hotelit janë:

1. Kazermat Arkeologjike të Tulumit: Ndodhet rreth 7 kilometra

4.3 milje) larg, ky rrënojë e vjetër Maya ndodhet në një shkëmb mbi ujërat tirqiz të Detit të Karibeve. Është një destinacion turistik i njohur dhe ofron vizitorëve mundësinë të eksplorojnë arkitekturën e ruajtur mirë dhe të mësojnë për historinë Maya.

2. Plazhi i Tulumit: Hotelit ndodhet në plazhin e Tulumit, i njohur për brigjet e tij me rërë të bardhë dhe ujëra të qarta kristallore. Vizitorët mund të gëzojnë notin, qëndrimit në diell dhe aktivitetet e ndryshme në ujë si snorkeling dhe zhytje në cenotes të afërt (gotat natyrore).

3. Fshati i Tulumit: Fshati i Tulumit është pranë, duke ofruar akses në tregjet lokale, dyqanet dhe restorantet. Vizitorët mund të eksplorojnë rrugët e gjallë, të provojnë kuzhinën autentike meksikane dhe të blejnë suvenire.

4. Cenotes: Tulum është rrethuar nga shumë cenotes, gota natyrore me ujë të freskët në brendësi. Cenotes popullore pranë hotelit përfshijnë Gran Cenote, Dos Ojos dhe Cenote Calavera. Këto vende ofrojnë eksperienca unike notimi dhe zhytje në shpella ose cenotes të hapura.

5. Rezervati i Biosferës Sian Ka'an: Ndodhet në jug të Tulumit, kjo zonë e mbrojtur e gjerë është një vend i Trashëgimisë Botërore të UNESCO-s. Vizitorët mund të marrin pjesë në turizmin ekologjik, kayak, shikim zogjsh dhe të eksplorojnë florën dhe faunën e ndryshme të rezervatit.

6. Parku Kombëtar i Tulumit: Është vendosur vetëm një distancë të shkurtër larg hotelit, parku kombëtar përmban plazhe të mahnitshme, mangrove dhe cenotes. Vizitorët mund të gëzojnë ecjen ose bicikletën brenda parkut ose snorkel në rrifin e afërt. Përveç kësaj, Tulum ofron retreatet e jogës, resorjet miqësore ndaj mjedisit, hotelet butike dhe qendra të plotësimit holistik, pasi është i njohur për atmosferën e tij boemiane dhe ndërgjegjësimin ndaj mjedisit.

map
Aluna by Ahau Collection
Hotel

Në qendër të qytetit1.8

Rreth hotelit

Rreth

Aluna nga Ahau Collection është një hotel butik i njohur për bukurinë natyrore dhe ambientin e qetë në Tulum, Meksikë. Hoteli ofron një përvojë unike që kombinon lukso me ndërgjegjësim ekologjik. Dhomat në Aluna janë projektuar bukur me fokus në qëndrueshmëri dhe komoditet. Çdo dhomë ka materiale natyrale, si dru lokal, dhe ngjyra tokësore që përputhen pa problem me mjedisin përreth. Vizitorët mund të zgjedhin ndër lloje të ndryshme të dhomave, duke përfshirë suitat me pamje nëpër pyje, villa në bregdet dhe bungalove në korab. Të gjitha dhomat kanë infrastrukturë moderne, duke përfshirë ajrosje, banjo private dhe Wi-Fi falas. Hoteli gjithashtu ofron një gamë shërbimesh dhe objektesh për të përmirësuar përvojën e vizitorëve. Këto përfshijnë një spa që ofron trajtime relaksuese dhe masa, klasa joga për ata që kërkojnë qetësi shpirtërore dhe mirëqenie fizike, dhe një pishinë në bregdet ku vizitorët mund të freskohen dhe të shijojnë pamjet e mahnitshme të Detit Karaibik. Kur vjen puna për ngrenie, Aluna ofron një gamë opsionesh kulinarë. Restoranti në hotel synon të shërbejë ingredientë të freskëta të zhvendosura lokalisht për të krijuar pjata të shijshme, frymëzuar nga kuzhina meksikane dhe e huaj. Vizitorët mund të shijojnë vaktet e tyre në terrasën hapur të restoranit, e rrethuar nga vegetacion i gjelbër dhe tingujt e natyrës. Për ata që preferojnë një përvojë ngrenie më intime, Aluna gjithashtu ofron opsione ngrenie në dhomë dhe ngrenie private, duke lejuar vizitorët të shijojnë vaktet e tyre në intimitetin e akomodimit të tyre apo në një vend të izoluar në plazh. Vizitorët mund të zgjedhin ndër planet e ndryshme të vakteve, duke përfshirë krevat dhe mëngjes, gjysmë pension, ose paketa të gjithëpërfshirëse, në varësi të preferencave dhe nevojave të tyre. Në përgjithësi, Aluna nga Ahau Collection ofron një mikpritje të qetë dhe luksoze në Tulum, Meksikë, ku vizitorët mund të zhyten në natyrë, të shijojnë akomodime të komoda dhe të qëndrueshme, dhe të shijojnë kuzhinën e shijshme.

Fëmijët

'Aluna by Ahau Collection' në Tulum, Meksikë ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe shërbimeve të përshtatshme për fëmijët. Disa nga opsionet e disponueshme për fëmijët janë:

1. Aktivitetet në plazh: Fëmijët mund të shijojnë ndërtimin e kështjellave të rërës, lojën e volejbollit në plazh, ose thjeshtë të futeshin në ujërat e qarta kristale të Detit Karaibik.

2. Pishina: Hotelit ka një pishinë ku fëmijët mund të shijojnë një not të ftohtë nën mbikqyrjen e prindërve tyre.

3. Klubi i fëmijëve: Në hotel ka një klub të dedikuar për fëmijët, ku fëmijët mund të marrin pjesë në lojëra të organizuara, aktivitete arti dhe artizanale, dhe të shijojnë kohën e lojës nën mbikqyrjen.

4. Akomodimet miqësore për familjen: Hotelit ofron suit familjare ose dhoma me dyert e lidhura, duke ofruar opsione të këndshme dhe të përshtatshme për akomodim për familjet me fëmijë.

5. Qiraja e biçikletave: Hotelit ofron qira biçikletash, duke përfshirë biçikleta për fëmijë, duke lejuar familjet të eksplorojnë zonën dhe të shijojnë ecjet në biçikletë bashkë.

6. Atraksionet në afërsi: Tulum ofron shumë atraksione të përshtatshme për fëmijët si Ruinat Maya të Tulumit, Shtegu Majmuni i Tulumit, dhe Parku Xel-Há, ku fëmijët mund të mësojnë për historinë, të ndërveprojnë me florën dhe faunën vendase, dhe të shijojnë aktivitetet në ujë. Në përgjithësi, 'Aluna by Ahau Collection' ofron një gamë aktivitetesh dhe shërbime të këndshme për fëmijët, duke siguruar një qëndrim të mbushur me argëtim dhe të paharrueshëm për familjet që vizitojnë Tulumin, Meksikë.

Zbavitja

Tulum njihet për skenën e saj të zbavitjes të gjallë. Këtu janë disa opsione pranë hotelit 'Aluna by Ahau Collection' në Tulum, Meksikë:

1. Klubet e Plazheve: Tulum është i famshëm për klubet e tij të plazhit që ofrojnë muzikë, ushqim dhe pije të shkëlqyera. Disa prej tyre të njohura pranë hotelit përfshijnë Papaya Playa Project, Ahau Tulum dhe ZIGGY's Beach Club.

2. Klubet e Nates: Nëse jeni në humor për të kërcyer dhe festime në orët e vona të natës, Tulum ka disa klube të nateve për të zgjedhur. Disa opsione të njohura janë Gitano, Casa Jaguar dhe Taboo Tulum.

3. Ambientet me Muzikë Live: Tulum ka ambiente të ndryshme ku mund të shijoni performancat e muzikës live. Shikoni ambiente si La Zebra, Rosa Negra Tulum, ose Batey Mojito & Guarapo Bar për muzikë live dhe një atmosferë të gjallë.

4. Cenotet: Këto gropa natyrore me ujë të qartë kristal janë jo vetëm të bukur, por gjithashtu ofrojnë një përvojë unike nënëspritje. Mund të notoni, snorkeloni, ose bëni zhytje në këto cenote. Disa prej tyre të njohura pranë Tulum përfshijnë Dos Ojos, Gran Cenote, dhe Cenote Calavera.

5. Mbetjet Majane: Hulumtoni ruinet e lashta majane pranë Tulum, si Rrënojat e Tulumit dhe Rrënojat e Cobas. Këto sitet arkeologjike ofrojnë një shikim në historinë e pasur të Meksikës dhe sigurojnë një përvojë të kapërcyer.

6. Eventet Vendore: Mbani sytë hapur për eventet vendore që ndodhin gjatë qëndrimit tuaj në Tulum. Mund të ketë ekspozita arti, festivale kulturore, ose ngjarje të tjera speciale që ofrojnë zbavitje dhe një shans për të përfshirë veten në kulturën vendase. Shënim: Është gjithmonë një ide e mirë të kontrolloni informacionin e fundit, oraret e punës, dhe disponueshmërinë e këtyre opsioneve të zbavitjes para se të vizitoni, pasi ato mund të jenë nën ndryshime.

Të gjitha shërbimet dhe rehatitë

Argëtim dhe relaksim
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
Përvojat në hotel
 • Restorant
 • Ashensor / Lift
 • Asistent
Përvojat në dhoma
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Jacuzzi
 • Shërbimi i dhomës
Aktivitete në ujë
 • Pishinë
 • Mergim nën ujë
 • Pishinë jashtë
 • Aktivitetet në ujë
Shërbime shtesë
 • Tavolinë udhëtimi
 • Fotokopjuesi
Për familjet me fëmijë
 • Klubi i fëmijëve
Rishikimi i hotelit Aluna by Ahau Collection
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.