Meksika, Playa del Carmen

Antera Hotel & Residences

calle 10 y 6 Playa del Carmen, Meksika Hotel
7 oferta nga 4030 ALL Shiko ofertën
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Antera Hotel & Residences
Shiko ofertën —
Shërbimet dhe rehatitë
 • Bar / Lounge
 • Solariumi
 • Fushë golfi
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
Shfaq të gjitha rehatitët 47
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
0.6 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

calle 10 y 6 Playa del Carmen, Meksika

Disa atraksione popullore pranë Hotelit Antera & Residences në Playa del Carmen, Meksikë përfshijnë:

1. Quinta Avenida (Avenia e Pesta): Një rrugë e mbushur me këmbësorë me dyqane, restorante, bare dhe klube natën, ofrojnë një jete të pasur natën dhe një përvojë të blerjes.

2. Klubi i Plazhit Mamita: Një klub plazhi i modës që ofron karrige dielli, muzikë dhe një atmosferë të gjallë në një plazh të bukur.

3. Plazhi kryesor i Playa del Carmen: Një pjesë e mrekullueshme e plazhit me rërë të bardhë me ujë të qartë turkoz, ideale për not, diell dhe sporte uji.

4. Terminali Detar i Playa del Carmen: Terminali kryesor i trageteve, që ofron transport në Cozumel dhe në ishujt e tjerë pranë.

5. Xcaret: Një park i ekologjisë dhe arkeologjisë ku mund të përjetoni shfaqje kulturore, të notit në lumenj nënë tokë, të vëzhgoni faunën dhe të eksploroniz ruajtjet e lashta Maya.

6. Parku Xplor: Një park aventurash emocionuese me fije zip, makinat amfibike, lumenjtë nënë tokë dhe notit në grykë me lumenj.

7. Tulum: Një qytet bregdeti historik i njohur për ruajtjen e mirë të rruinave Maya që mbikëqyrin Detin Karibik të turkoz. Ai ndodhet rreth një ore me makinë jug nga Playa del Carmen.

8. Cenotët: Ka shumë cenota (velbryza natyrale) në afërsi, si Dos Ojos, Gran Cenote dhe Cenote Azul, ku mund të notoni, snorkeloni ose të notoni në pishinat e freskëta të ujit.

9. Cozumel: Një ishull i bukur që ndodhet larg bregut të Playa del Carmen, i njohur për rrifet e mahnitshme dhe faunën nënë ujore, duke e bërë atë një destinacion të dashur për not dhe snorkeling.

10. Xel-Há: Një park natyror tëkruaj në ujë ku mund të notoni, snorkeloni dhe të relaksoheni në cenotat e mahnitshme, laguna dhe shpella. Ju lutemi vëreni se disponueshmëria dhe aksesibiliteti i këtyre atraksioneve mund të ndryshojnë në varësi të kohës së vitit dhe ndonjë kufizimi apo rregullim vendas. Këshillohet të kontrolloni me hotelin ose autoritetet lokale për informacionin më të fundit.

map
Antera Hotel & Residences
8.7 Hotel

Në qendër të qytetit0.6

Rreth hotelit

Rreth

Antera Hotel & Residences është një hotel luksoz i vendosur në Playa del Carmen, Meksikë. Hoteli ofron një gamë dhomash dhe suitash të rehatshme dhe të plotë, ideale për qëndrime të shkurtra dhe të gjata. Dhomat në Antera Hotel & Residences janë të dizajnuara me elegancë me pajisje moderne. Çdo dhomë është e pajisur me kondicioner ajri, televizor me ekran të flat, frigorifer, kasetë dhe një banjo privat. Disa prej dhomave gjithashtu ofrojnë një zonë të veçantë qëndruese, një kuzhinë të vogël dhe një ballkon me pamje të bukura të rrethinave. Hoteli ofron një shumëllojshmëri zgjedhjesh të ngrenies për të përmbushur shije dhe preferencat e ndryshme. Restoranti në vend shërben një miksim të kuzhinave ndërkombëtare dhe lokale, të përgatitura duke përdorur përbërës freskët dhe lokalë. Vizitorët mund të zgjedhin nga një spektër pjatash për mëngjes, drekë dhe darkë, ose zgjedhin shërbimin në dhomë për një përvojë më intime të ngrenies. Përveç akomodimeve dhe vaktit, Antera Hotel & Residences ofron një gamë amenitetesh për të përmbushur përvojën e vizitorëve. Kjo përfshin një pishinë në çatinë me pamje panoramike, një qendër fitnesi, një spa, shërbime koncierge, dhe hyrje të lirë në Wi-Fi në të gjithë pronën. Hoteli është vendosur në një vend të përshtatshëm pranë atraksioneve të famshme të Playa del Carmen, duke përfshirë avenuen e pestë të gjelbër, e njohur për dyqanet, restorantet, dhe jetën e natës. Vizitorët gjithashtu mund të kenë qasje lehtë në plazhet e bardha të pastra me rërë dhe të gëzohen në aktivitete si snorkeling, zhytje me bombul, dhe not në ujërat të qarta kristal. Përmbledhtazi, Antera Hotel & Residences ofron një qëndrim luksoz dhe të rehatshëm me zgjedhje të shkëlqyera të ngrenies dhe një gamë amenitetesh për të përmbushur nevojat e vizitorëve të saj.

Zbavitja

1. Klubi i Plazhit të Mamitas: Ky klubi i gjallë i plazhit ndodhet në një distance të shkurtër prej hotelit dhe ofron një atmosferë të gjallë me muzikë, DJ, dhe një gamë të ndryshme pije dhe opsione ushqimi.

2. Aveniuja e 5-të: Vetëm një shëtitje shkurtër larg hotelit, Aveniuja e 5-të është rruga kryesore e Playa del Carmen për blerje, ushqim, dhe argëtim. Këtu, do të gjeni shumë restorante, bare, artistë rrugorë, dhe dyqane që shesin artizanalet dhe suvenire lokale.

3. Coco Bongo: Një klub i njohur për shfaqjet e tij energjike dhe atmosferën e gjallë, Coco Bongo ndodhet në Aveniuja e 10-të, e njohur edhe si qendra e jetës së natës në Playa del Carmen.

4. Parku Xcaret: Ky park ekologjik-arketologjik ofron një përzierje të natyrës, kulturës, dhe argëtimit. Vizitorët mund të shijojnë snorkele, not në lumenj nën tokë, të eksplorojnë rruzullat e lashta majane, dhe të shohin shfaqje spektakolare.

5. Parku Xplor: Për kërkuesit e aventurës, Parku Xplor ofron një përvojë tronditëse me lige, udhëtime me ATV, lumenj nën tokë, dhe një tur me makinë amfibi e qëndrimit të adrenalinës nëpër pyll.

6. Barete dhe klubet e Playa del Carmen-it: Zona e afërt ka një varietet bare dhe klube që ofrojnë muzikë live, valle, dhe një atmosferë të gjallë. Disa opsione të njohura përfshijnë La Vaquita, El Squid Roe, dhe Mandala.

7. Cirque du Soleil JOYÀ: E vendosur në Riviera Maia, vetëm një distancë e shkurtër nga Playa del Carmen, kjo përvojë immersive e ushqyerisë dhe argëtimit kombinon akrobatikën, muzikën, dhe rrëfimin në një ambient teatri unik.

8. Ishulli Cozumel: Një udhëtim i shkurtër me traget nga Playa del Carmen, Ishulli Cozumel ofron plazhe të bukura, ujë të qartë për snorkeling dhe zhytje, si dhe mundësi për blerje dhe eksplorimin e kulturës lokale.

9. Klubi i Golfit Playacar: Pasionistët e golfit mund të shijojnë një raund golfi në këtë fushë të njohur me 18 hole, që ndodhet brenda komunitetit Playacar.

10. Resortet dhe klube të plazhit: Playa del Carmen është shtëpia e shumë komplekseve dhe klubeve të plazhit tërësisht të përfshirë që ofrojnë opsione argëtuese si muzikë live, shfaqje, dhe netë tematike. Disa prej tyre të njohura përfshijnë Paradisus Playa del Carmen, Sandos Playacar, dhe Beach Club Canibal Royal.

Pyetjet kryesore

1. Ku ndodhet Hoteli dhe Residences Antera?
1. Ku ndodhet Hoteli dhe Residences Antera?1

Hoteli dhe Residences Antera ndodhet në Playa del Carmen, Meksikë.

2. Sa larg është Hoteli dhe Residences Antera nga plazhi më i afërt?
2. Sa larg është Hoteli dhe Residences Antera nga plazhi më i afërt?1

Hoteli dhe Residences Antera janë vetëm një shëtitje e shkurtër larg plazhit më të afërt në Playa del Carmen.

3. Çfarë shërbime ofron Hoteli dhe Residences Antera?
3. Çfarë shërbime ofron Hoteli dhe Residences Antera?1

Hoteli dhe Residences Antera ofron shërbime si një pishinë e përfunduar në çatinë, shërbime SPA, qendër fitnesi, restorant, bar, Wi-Fi falas, shërbime këshilluese, dhe asistencë 24-orëshe në recepsion.

4. A ka atraksione të afërta në Hotelin dhe Residences Antera?
4. A ka atraksione të afërta në Hotelin dhe Residences Antera?1

Po, Hoteli dhe Residences Antera është në afërsi të atraksioneve të njohura si Quinta Avenida (Avenia e Pestë), e cila është e njohur për dyqanet, restorantet dhe jetën e natës. Hoteli gjithashtu është një distancë e shkurtër nga plazhet e bukura të Riviera Mayas dhe nga vendi arkeologjik i famshëm i Tulumit.

5. Çfarë lloj qëndrimi janë në dispozicion në Hotelin dhe Residences Antera?
5. Çfarë lloj qëndrimi janë në dispozicion në Hotelin dhe Residences Antera?1

Hoteli dhe Residences Antera ofron një gamë të ndryshme qëndrime duke përfshirë dhomat e hotelit, suitet dhe residenca. Çdo dhomë është e pajisur mirë me shërbime moderne dhe mobilje të stilizuara.

6. A përfshihet mëngjesi në Hotelin dhe Residences Antera?
6. A përfshihet mëngjesi në Hotelin dhe Residences Antera?1

Po, mëngjesi përfshihet për mysafirët që qëndrojnë në Hotelin dhe Residences Antera. Ai shërbohet çdo ditë në restorantin e hotelit.

7. A ka vend parkimi në Hotelin dhe Residences Antera?
7. A ka vend parkimi në Hotelin dhe Residences Antera?1

Po, Hoteli dhe Residences Antera ofron objekte parkimi për mysafirët e saj.

Të gjitha shërbimet dhe rehatitë

Argëtim dhe relaksim
 • Bar / Lounge
 • Solariumi
 • Fushë golfi
 • Qirrenti i biçikletave
 • Kopsht
 • Bar pranë pishinës
Përvojat në hotel
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Parkim falas
 • Parkimi
 • Ashensor / Lift
 • Recepsion 24-orësh
 • Asistent
 • Dhomat pa duhan
 • Dhomë familjare
 • Regjistrimi/checkout i shpejtë
 • Zonë e caktuar për duhan
 • Objekte banketi
 • Dhoma takimesh
Përvojat në dhoma
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Mini-bar
 • Kuti e sigurisë
 • Kafe / Thaj kafeje
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Kuzhinë
 • TV
 • Televizor kabllor / satelitor
 • Dush
 • Banjo
 • Banjë private
 • Tualet privat
 • Jacuzzi
 • Pishinë e nxehtë / Jakuzi
 • Tavolina
 • Banjë Spa
 • Kuzhinë e vogël
 • Produkte higjenike falas
 • Havaja
Shërbime shtesë
 • Furgon i aeroportit
 • Tavolinë udhëtimi
 • Fotokopjuesi
Aktivitete në ujë
 • Pishinë
 • Pishinë jashtë
Për familjet me fëmijë
 • Kotë
Lloji i plazhit
 • Plazh (pranë)
Rishikimi i hotelit Antera Hotel & Residences
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.