Indonezia, Candi Dasa

Ocean Suite Candi Dasa

JL Candidasa No 4 Candidasa Candi Dasa, Indonezia Apartament i shërbimeve të furnizuesit
7 oferta nga 17339 ALL Shiko ofertën
Ocean Suite Candi Dasa
Shiko ofertën —
Shërbimet dhe rehatitë
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi
 • Restorant
 • Frigorifer
 • Mini-bar
Shfaq të gjitha rehatitët 18
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
1.1 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

JL Candidasa No 4 Candidasa Candi Dasa, Indonezia

Hotel 'Ocean Suite Candi Dasa' ndodhet në Candi Dasa, Bali, Indonezi. Zona rrethuese ofron një kombinim të bukurisë natyrore, atraksioneve kulturore dhe aktiviteteve rekracionale. Këtu janë disa gjëra për të bërë dhe parë rreth hotelit:

1. Plazhet: Candi Dasa njihet për plazhet e bukura. Në afërsi të hotelit, mund të vizitoni disa plazhe popullorë si Plazhi i Candidasas, Plazhi i Lagjes së Kaltër dhe Plazhi i Pasir Putih, ku mund të notoni, tanning dhe të angazhoheni në sporte ujore.

2. Fshati Tenganan: Në një distancë rreth 3 kilometra në perëndim të Candi Dasa, Fshati Tenganan është një fshat tradicional Bali Aga i njohur për kulturën e tij unike dhe traditat e lashta. Mund të eksploroni fshatin, të ndërveproni me banorët dhe të mësoni për mënyrën e tyre të jetesës.

3. Tempujt: Bali është i famshëm për tempujt e tij të lashtë, dhe Candi Dasa ka disa të rëndësishëm. Tempulli Goa Lawah (Tempulli i Peshkatarëve) ndodhet në afërsi dhe njihet për mijëra lëpushkat. Tempulli Pura Lempuyang Luhur, i njohur edhe si Kapija për në Qiell, ofron pamje të mahnitshme të Maja Agung dhe është një vend i preferuar për Instagram.

4. Pallati i Ujit: Keneta Tirta Gangga, e vendosur rreth 7 kilometra në verilindje të Candi Dasa, është një kompleks kopshti i bukur me elemente uji, pishina dhe arkitekturë të detajuar. Është një vend i shkëlqyer për të eksploruar, relaksuar dhe për të marrë foto.

5. Ngritja dhe Snorkelimi: Candi Dasa është afër disa vendeve të mrekullueshëm të ngritjes, si Pashtrimi i famshëm i anijes Liberty në Tulamben dhe zona e Amedit. Mund të përjetojmë aktivitetet nen ujore si ngritja dhe snorkelimi për të eksploruar jetën e pasur detare dhe koralret.

6. Restorantet dhe Bare: Zona rreth Candi Dasa ofron një shumëllojshmëri restorantesh dhe bare, ku mund të shijoni si ushqimin lokal Indonezian ashtu edhe pjatat ndërkombëtare. Mund të gëzoni peshkun fresk, pjata tradicionale balinezë dhe të piçni koktejle duke shijuar pamjet e detit. Përgjithësisht, hoteli 'Ocean Suite Candi Dasa' ofron një bazë të përshtatshme për të eksploruar bukurinë natyrore, atraksionet kulturore dhe aktivitetet rekracionale të Candi Dasa dhe zonës rrethuese në Bali.

map
Ocean Suite Candi Dasa
Apartament i shërbimeve të furnizuesit

Në qendër të qytetit1.1

Rreth hotelit

Rreth

Ocean Suite Candi Dasa është një hotel luksoz pranë plazhit i vendosur në qytetin bregdetar të Candi Dasë në Bali, Indonezi. Këtu ka disa informacione rreth hotelit, dhomave dhe vaktëve: Hotel: - Ocean Suite Candi Dasa ofron një ambient të qetë dhe të qetë me pamje të mahnitshme të detit. - Hotelin e njohin për mikpritjen e shkëlqyer, stafin vendosur, dhe shërbimin e personalizuar. - Vizitorët mund të përfitojnë nga një gamë shërbimesh duke përfshirë një pishinë, spa, qendër fitness, dhe një restorant në vend. - Hotelin gjithashtu ofron aktivitete rekreacionale të ndryshme si zhytje, snorkel, dhe volejboll në plazh. - Wi-Fi falas është i disponueshëm në të gjithë pronën. Dhoma: - Hoteli ofron suitet e mirëpritura dhe të gjera që ofrojnë një qëndrim të rehatshëm dhe luksoz. - Çdo suitë ofron shërbime moderne duke përfshirë ajrishtë, TV me ekran të plosur, minibar, dhe disa mënyra për të bërë çaj/kafe. - Suitet janë të bukur dekoruar me një prekje të sharmantit balinez dhe kanë ballkone ose terraca private duke shikuar detin. - Vizitorët mund të zgjedhin nga opsionet e ndryshme të suitave si Suita Deluxe, Suita Deti e përparme, dhe Suita Familjare. Vaktë: - Ocean Suite Candi Dasa ka një restorant në vend që shërben një varietet të ushqimeve të vendit dhe ndërkombëtare. - Restoranti ofron opsione ngrënie të brendshme dhe të jashtme, duke i lejuar vizitorët të gëzojnë pamje të bukura të detit gjatë ngrënies. - Mëngjesi, dreka, dhe darka janë të disponueshme në restorant, dhe vizitorët mund të gëzojnë gjithashtu pije dhe snack në bar apo pranë pishinës. - Hotelin krenohet me përdorimin e ingredientëve të freskët dhe lokalë për të siguruar vizitorëve vakte të cilësisë së lartë. Në përgjithësi, Ocean Suite Candi Dasa ofron një qëndrim luksoz dhe relaksues me pamje të mahnitshme të detit, suitet e gjera, dhe opsione të shijshme të ngrënies. Pavarësisht nëse kërkoni një udhëtim romantik ose një pushim familjar, ky hotel është një zgjedhje shumë e mirë.

Plazhi

Plazhi në 'Ocean Suite Candi Dasa' në Candi Dasa, Indonezi, është vërtetë një parajsë tropikale. Vendosur në bregun e Baliut, kjo plazh idilike ofron një vendndodhje piktoreske me rërë të bardhë e pastër, ujëra të pastër e të gjelbërshkëlqyer, dhe pamje mahnitëse të Oqeanit Indian. Vizitorët në këtë plazh mund të fryjnë në një gamë aktivitetesh për të përfituar maksimumin nga koha e tyre në këtë strehë tropikale. Noti dhe snorkelimi janë aktivitete të njohura për shkak të ujërave të qeta dhe të pastër, që i japin një përvojë të afërt dhe personale me jetën e pasur detare që qëndron nën sipërfaqen e ujit. Për ata që kërkojnë përvojë më aventurore, plazhi ofron mundësi për zhytje dhe serfim. Rratët e koralit të afërt e bëjnë një vend ideal për zhytësit, që mund të eksplorojnë botën mahnitëse nën ujë dhe të përballen me peshq të ngjyrave, delfinë, dhe edhe ndonjë herë ujvara rrethore. Në anën tjetër, serfistët mund të kapin disa valë në plazh, pasi që Candi Dasa njihet për valët e mira të serfit. Përveç aktiviteteve në ujë, cilëtorët e plazhit mund të relaksohen dhe të marrin diellin në rërën e butë, duke gëzuar briz e butë oqeani. Plazhi është i përafërt me chambra pushimesh dhe mbrella, duke ofruar një vend të rehatshëm për të pushuar dhe për të ndjekur pamjet e mahnitshme. Gjithashtu ka bare plazhi dhe restorante pranë, ku vizitorët mund të përjetojnë kuzhinën lokale të shijshme dhe pije tropikale të freskëta. Një nga pikat kryesore të plazhit është qetësia dhe qetësia e tij, pasi që nuk është aq mbushur si disa destinacione më popullore turistike. Kjo e bën një vend ideal për ata që kërkojnë një pushim të qetë dhe relaksues, larg nga zhurmat dhe trazirat e jetës së përditshme. Nga ana tjetër, plazhi në 'Ocean Suite Candi Dasa' ofron një përzgjedhje të përsosur të bukurisë natyrore, aktiviteteve emocionuese në ujë, dhe relaksimit. Nëse vizitorët duan të eksplorojnë thesarët nën ujë, të udhëtojnë në valë, ose thjesht të shijojnë bukurinë e rrugës së tyre, ky plazh në Candi Dasa, Indonezi, është një destinacion i detyrueshëm për dashamirët e plazhit dhe pasionistët e natyrës.

Zbavitja

Ka disa mundësi argëtimi pranë hotelit 'Ocean Suite Candi Dasa' në Candi Dasa, Indonezi. Këtu janë disa sugjerime:

1. Performancat Kulturore: Shumë hotele në Candi Dasa organizojnë performanca kulturore si shfaqje tradicionale të valleve balinez. Kontaktoni me hotelin për evente të planifikuara ose rekomandime lokale.

2. Aktivitete ujore sportive: Candi Dasa njihet për plazhet e bukura dhe ujërat e qeta, duke bërë këtë një vend i shkëlqyer për të angazhuar në sporte ujore si snorkel, zhytje, kaçakë, dhe peshkimi. Ju mund të kërkoni ndihmë nga hoteli për organizimin e këtyre aktiviteteve.

3. Restorante dhe Barët Lokale: Eksplorojeni skenën ushqimore lokale duke provuar restorante dhe bare të ndryshëm në zonë. Gëzoni kuzhinën shumë të shijshme indoneziane, fruta deti, dhe pije freskuese duke shijuar pamjen e bukur të plazhit.

4. Fshati Tenganan: Ky fshat tradicional balinez i ngjitur është i njohur për kulturën e tij unike dhe traditat e lashta. Ju mund të vizitoni fshatin për të eksploruar arkitekturën e tij të mirëmbajtur, artizanatin vendas, dhe ceremonitë tradicionale.

5. Tempulli Goa Lawah: Njohur edhe si Tempulli i Shpellës së Lakuriqave, ky tempull ndodhet në një udhëtim të shkurtër me makinë nga Candi Dasa. Është një vend unik për të vizituar dhe për të dëshmuar mijëra lakuriqa që qëndrojnë brenda shpellës.

6. Tirta Gangga: I vendosur rreth 30 minuta larg Candi Dasa, kështu, ky pallati ujor ofron kopshte të bukur, foshnje, dhe pishina. Është një vend i qetë dhe i piktoresk për të eksploruar. Kujtohuni të kontrolloni me hotelin për evente specifike ose rekomandime të personalizuara për interesat tuaja gjatë qëndrimit tuaj.

Aktivitetet në ujë

'Oda e Oqeanit Candi Dasa' në Candi Dasa, Indonezi, ofron një gamë aktivitetesh në ujë për mysafirët të shijojnë. E vendosur pranë plazhit, mund të përfshiheni në not dhe dënes në ujërat kristaline. Hotel mund të ofrojë gjithashtu qasje në një pishinë për një not të freskët dhe rëndim pranë ujit. Nëse jeni të interesuar për eksplorimin e jetës së detit, hoteli mund të ofrojë ekskurzionet me snorkel ose zhytjen. Candi Dasa njihet për vendet e shkëlqyera për snorkel dhe zhytje, duke lejuar mysafirët të shohin rifet e koralit të jetëgjallë dhe peshqit tropikalë të ndryshëm. Gjithashtu, mund të ketë mundësi për kajak, paddleboarding, ose madje marrjen e udhëtimeve me vela në ishujt e afërt. Këto aktivitete ofrojnë një mundësi për të vlerësuar bregdetin e bukur dhe pamjet mahnitëse të detit. Mos harroni të kontrolloni me hotelin për aktivitetet specifike në ujë dhe disponueshmërinë e tyre gjatë qëndrimit tuaj në 'Oda e Oqeanit Candi Dasa'.

Pyetjet kryesore

1. Cilat janë shërbimet e ofruara në Ocean Suite Candi Dasa?
1. Cilat janë shërbimet e ofruara në Ocean Suite Candi Dasa?1

Ocean Suite Candi Dasa ofron shërbime si një pishinë jashtë, një spa, një restorant, Wi-Fi falas, një qendër fitnessi, dhe një zonë plazhi private.

2. Sa larg është Ocean Suite Candi Dasa nga aeroporti më i afërt?
2. Sa larg është Ocean Suite Candi Dasa nga aeroporti më i afërt?1

Aeroporti më i afërt me Ocean Suite Candi Dasa është Aeroporti Ndërkombëtar Ngurah Rai, i cili është rreth 56 kilometra larg.

3. A ka restorant në Ocean Suite Candi Dasa?
3. A ka restorant në Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ka një restorant në vend që shërben një shumëllojshmëri pjata lokale dhe ndërkombëtare.

4. A ka zonë plazhi private në Ocean Suite Candi Dasa?
4. A ka zonë plazhi private në Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ka një zonë plazhi private për të cilën të qenit gjithë vizitorët ta gëzojnë.

5. A ka atraksione në afërsi të Ocean Suite Candi Dasa?
5. A ka atraksione në afërsi të Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, ka disa atraksione në afërsi me Ocean Suite Candi Dasa përfshirë Plazhin e rërës së bardhë, Pallatin e Ujit të Tirta Gangga, dhe Lagunën Bluj.

6. A ofron Ocean Suite Candi Dasa transportin e aeroportit?
6. A ofron Ocean Suite Candi Dasa transportin e aeroportit?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ofron transportin e aeroportit për një tarifë shtesë. Vizitorët mund ta organizojnë këtë shërbim nëpërmjet hotelit.

7. A ka Wi-Fi falas në dispozicion në Ocean Suite Candi Dasa?
7. A ka Wi-Fi falas në dispozicion në Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ofron Wi-Fi falas për të gjithë vizitorët.

8. A mund të rezervoj udhëtime dhe aktivitete në Ocean Suite Candi Dasa?
8. A mund të rezervoj udhëtime dhe aktivitete në Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ka një tavolinë turistike ku vizitorët mund të rezervojnë udhëtime dhe aktivitete të ndryshme në zonë.

9. A ofron Ocean Suite Candi Dasa shërbime spa?
9. A ofron Ocean Suite Candi Dasa shërbime spa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ka një spa ku vizitorët mund të gëzojnë një gammë trajtimesh dhe masazhesh revitalizuese.

10. A ka qendër fitnessi në Ocean Suite Candi Dasa?
10. A ka qendër fitnessi në Ocean Suite Candi Dasa?1

Po, Ocean Suite Candi Dasa ka një qendër fitnessi e pajisur me pajisje për ushtrim për vizitorët që ta përdorin gjatë qëndrimit të tyre.

Të gjitha shërbimet dhe rehatitë

Argëtim dhe relaksim
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Ecje
Përvojat në hotel
 • Wi-Fi
 • Restorant
 • Zonë e caktuar për duhan
Përvojat në dhoma
 • Frigorifer
 • Mini-bar
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Shërbimi i dhomës
Shërbime shtesë
 • Furgon i aeroportit
 • Fotokopjuesi
Aktivitete në ujë
 • Pishinë
 • Mergim nën ujë
 • Pishinë jashtë
 • Aktivitetet në ujë
Lloji i plazhit
 • Plazhi privat
Rishikimi i hotelit Ocean Suite Candi Dasa
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.