Qyteti, Shteti ose Hotel
Regjistrimi
Blerja
Vizitorët
Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet

Hotele në Guiana Franceze

Cayenne
hën, 8 kor — hën, 15 kor · 2 të rritur

Gjeti 31 hotele

Rendit sipas:
 • popullariteti
 • vlerësimeve
 • çmimet
 • yjet
Datat janë jashtë datës për ofertat dhe çmimet më të fundit - ju lutemi përditësoni datën tuaj të regjistrimit
Grand Hotel Montabo
Grand Hotel Montabo
Grand Hotel Montabo
6.5 Më poshtë mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
3.4 km
 • Bar / Lounge
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kopsht
Mercure Cayenne Royal Amazonia
Mercure Cayenne Royal Amazonia
Mercure Cayenne Royal Amazonia
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
2.7 km
 • Masazh
 • Masazh / Qendër bukurie
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Ashensor / Lift
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Recepsion 24-orësh
Hotel La Chaumiere Cayenne
Hotel La Chaumiere Cayenne
Hotel La Chaumiere Cayenne
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
7.5 km
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Recepsion 24-orësh
Hotel La Marmotte
Hotel La Marmotte
Hotel La Marmotte
6.4 Më poshtë mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
9.8 km
 • Bar / Lounge
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kopsht
 • Kondicioner
 • Restorant
 • Frigorifer
Central Hotel Cayenne
Central Hotel Cayenne
Central Hotel Cayenne
7.9 Mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.5 km
 • Bar / Lounge
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Mini-bar
 • Parkim falas
 • Kuti e sigurisë
Hotel des Palmistes
Hotel des Palmistes
Hotel des Palmistes
8.1 E mirë
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.7 km
 • Bar / Lounge
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Restorant
 • Mini-bar
 • Parkim falas
Hotel Ker Alberte
Hotel Ker Alberte
Hotel Ker Alberte
8.3 E mirë
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.7 km
 • Bar / Lounge
 • Fushë golfi
 • Biliardo
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kopsht
 • Restorant
Hotel des Roches Cayenne
Hotel des Roches Cayenne
Hotel des Roches Cayenne
7.2 Mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
41.5 km
 • Bar / Lounge
 • Fushë golfi
 • Fushë tenisi
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kopsht
 • Restorant
Hotel Atlantis Kourou
Hotel Atlantis Kourou
Hotel Atlantis Kourou
7.7 Mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
45.4 km
 • Bar / Lounge
 • Solariumi
 • Fushë golfi
 • Biliardo
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
Hotel Mercure Kourou Ariatel
Hotel Mercure Kourou Ariatel
Hotel Mercure Kourou Ariatel
7.9 Mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
45.6 km
 • Bar / Lounge
 • Fushë golfi
 • Fushë tenisi
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kopsht
Hotel Amazonia
Hotel Amazonia
Hotel Amazonia
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.6 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Mini-bar
 • Parkim falas
 • Parkimi
Lodges Balourou
Lodges Balourou
Lodges Balourou
Kampi
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
9.6 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Mikrovale
 • Furgon i aeroportit
 • Pishinë
 • Depozitimi i bagazheve
Eclipse Apartment Cayenne
Eclipse Apartment Cayenne
Eclipse Apartment Cayenne
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.7 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Kuti e sigurisë
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
La Belle Etoile Cayenne
La Belle Etoile Cayenne
La Belle Etoile Cayenne
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
0.7 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Kuti e sigurisë
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
The Originals City Hotel Belova Cayenne Sud Inter-Hotel
The Originals City Hotel Belova Cayenne Sud Inter-Hotel
The Originals City Hotel Belova Cayenne Sud Inter-Hotel
7.0 Mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
7.8 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Makinë e tharjes së flokëve
Appartements Standings a Cayenne
Apartament
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
2.2 km
 • Kopsht
 • Frigorifer
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Pishinë
 • Zonë e caktuar për duhan
 • Ecje
Kasentof
Dhoma pushimesh
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
4.0 km
 • Frigorifer
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
 • Zonë e caktuar për duhan
 • Ecje
 • Kanoe
 • Aktivitetet në ujë
Petite Callebasse
Apartament
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
1.2 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Mikrovale
Hotel Des Amandiers
Hotel Des Amandiers
Hotel Des Amandiers
6.2 Më poshtë mesatare
Hotel
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
1.0 km
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Mini-bar
 • Parkim falas
 • Parkimi
Tampok lodge
Shtëpi e mysafirëve
Guiana Franceze, Cayenne
Largësia nga qendra e qytetit:
3.4 km
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
 • Frigorifer
 • Mikrovale
 • Pishinë
 • Peshkimi
 • Zonë e caktuar për duhan
Rivendos filtrat
10km në qendër

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.