Qipron, Peja

Villa Stalo

Peyia Peja, Qipron Vila
1 ofertë — Shiko ofertën
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Villa Stalo
Shiko ofertën —
Shërbimet dhe rehatitë
 • Qirrenti i biçikletave
 • Wi-Fi falas
 • Kopsht
 • Wi-Fi
 • Kondicioner
 • Frigorifer
Shfaq të gjitha rehatitët 10
Vendndodhja
Në qendër të qytetit
2.3 km
Çfarë është në afërsi?

Çmimet e dhomave

Të rritur
Zgjidhni një datë
loaderpo ngarkohet
Kontrolloni disponueshmërinë
Çmimet mund të jenë jashtë datës, zgjidhni datat për të parë çmimet aktuale
Ju mund të rezervoni një hotel vetëm në faqet partnere të TravelAsk
çmimet
Përditëso çmimet

Çfarë ka rreth

Peyia Peja, Qipron

Përreth hotelit 'Villa Stalo' në Peyia, Cypr, ka disa atraksione dhe shërbime. Këtu janë disa pikëreferime të afërta:

1. Plazhi i Coral Bay: Villa Stalo ndodhet pranë plazhit të Coral Bay, i cili është një plazh me rërë të bukur i njohur për ujët e tij të kaltër të qartë dhe aktivitetet e sporteve të ujit.

2. Parku i Zoolosë i Paphos: Ky zool park i njohur ndodhet pranë dhe është shtëpi për një shumëllojshmëri kafshësh, duke përfshirë žirafat, majmunët dhe zogj. Ai ofron një shëtitje të shkëlqyeshme miqësore për familjet.

3. Gjiri i Akamasit: Gjiri i Akamasit është një rezervat natyror pezull i vendosur në një distancë të shkurtër nga Peyia. Ai ka peizazhe të shkëlqyeshme, shënime ecje, dhe Blue Lagoon-i i famshëm, një vend ideal për snorkel dhe not.

4. Parku Arkeologjik i Paphos: I vendosur në qytetin e afërt të Paphos, ky site arkeologjik i gjerë përmban rrënojat që datojnë në kohën romake, duke përfshirë vilat romake të ruajtura mirë me mozaiket e bukura.

5. Porto i Paphos: Portoja e bukur e Paphos njihet për zonën e saj të bujar ujëkrrase të mbushur me restorante, kafene, dhe dyqane. Është një vend i shkëlqyer për të shijuar një shëtitje dhe për të pickuar atmosferën e portit.

6. Tavernat dhe restorantet Lokale: Zona rreth Villas Stalo ofron një shumëllojshmëri tavernash dhe restorante lokale ku vizitorët mund të provojnë kuzhinën tradicionale kipriote dhe peshkun e freskët.

7. Qendra e qytetit të Paphos: Qendra e qytetit të Paphos është në një distancë të shkurtër me makinë dhe ofron një gamë të mundësive të blerjes, atraksioneve historike, dhe një atmosferë të gjallë nate. Këto janë vetëm disa shembuj të atraksioneve dhe shërbimeve rreth Villas Stalo në Peyia, Cypr.

map
Villa Stalo
Vila

Në qendër të qytetit2.3

Rreth hotelit

Rreth

Villa Stalo është një hotel luksoz që ndodhet në Peyia, Kipër. Ai ofron një gamë të gjërë dhomash dhe suitash për të plotësuar preferencat dhe nevojat e ndryshme. Hoteli ofron dhoma të rehatshme dhe të mëdha, efiqe me përkushtim dhe pajisje moderne. Çdo dhomë është e pajisur me ajër të kondicionuar, televizor me ekran të flatur, minibar, kasetë dhe Wi-Fi falas. Disa dhoma kanë gjithashtu ballkone ose terasa private me pamje të mahnitshme të peizazhit të rrethuar. Dhomat kategorizohen si më poshtë:

1. Dhomë Standarde: Këto dhoma janë të përsosura për udhëtarët e vetëm ose çiftet. Ata vijnë me një krevat të rehatshëm, një banjë private dhe të gjitha pajisjet themelore.

2. Dhomë Deluxe: Këto dhoma janë më të mëdha dhe ofrojnë pajisje shtesë si një zonë qëndrimi, një banjë më të madhe me një vaskë të madhe, dhe produkte luks.

3. Suita: Hoteli ofron një gamë të ndryshme suitash, duke përfshirë Suita të Vogla dhe Suita Ekzekutive. Këto suita kanë zona ndryshe jetese, mobilje luksoze dhe pajisje të modernizuara. Villa Stalo gjithashtu ofron një gamë opsionesh ushqimore për të kënaqur preferencat kulinarë të mysafirëve. Hoteliku ka një restorant në vend që shërben një zgjedhje të shijshme ushqimesh lokale dhe ndërkombëtare. Mysafirët mund të shijojnë vakte à la carte ose të zgjedhin mëngjesin e bufe të hotelit, i cili ofron një gamë të gjërë artikujsh për të zgjedhur. Përveç restorantit, ka gjithashtu një bar që shërben një gamë pijeve, duke përfshirë kokteje, vera dhe alkool. Mysafirët mund të relaksohen dhe të shpëtojnë në ambientin e padiskutueshëm të barit ose të shijojnë pijeve të tyre pranë pishinës. Përgjithësisht, Villa Stalo është një zgjedhje fantastike për udhëtarët që kërkojnë një përvojë hoteli luksoze në Peyia, Kipër. Me dhomat e rehatshme, opsionet e mrekullueshme ushqimore dhe mjedisin e shkëlqyer, mysafirët sigurisht do të kenë një qëndrim të paharrueshëm.

Zbavitja

Ka shumë mundësi argëtimi pranë hotelit 'Villa Stalo' në Peia, Qipro. Disa zgjedhje të popullarizuara përfshijnë:

1. Plazhet: Hoteli ndodhet pranë disa plazheve të bukur, siç janë Plazhi i Coral Bay dhe Plazhi i Larës. Mund të relaksoheni, notoni, bëni diell, dhe të kënaqeni me aktivitete ujore të ndryshme.

2. Parku Aquatik 'Afrodita' i Pafosit: I vendosur në Pafos, vetëm një udhëtim i shkurtër larg Peisë, ky park ujor ofron një gamë të ndërlikuar toboganesh ujorë, rrugë shkathëse dhe pishina për të rritur dhe fëmijë.

3. Kopshti Zoologjik i Pafosit: I vendosur në Pafos, kjo zogupe është shtëpi për një spektër kafshësh, përfshirë zirafat, majmunët, zogj dhe gjarpërinj. Vizitorët mund të marrin pjesë në përvoja interaktive dhe të shohin shfaqjet e kafshëve.

4. Parku Arkeologjik i Pafosit: Eksploroni rrënojat antike dhe vendet historike në këtë park arkeologjik në Pafos. Pikat kulmore përfshijnë villa romake impresionuese, teatro të lashtë, dhe mozaikë.

5. Kalaja e Pafosit: E vendosur në Portin e Pafosit, kjo kalë i mesjetës ofron pamje të shkëlqyera të detit dhe bregdetit të Pafosit. Për më tepër, shpesh organizohen ngjarje kulturore dhe koncerte gjatë verës.

6. Porti i Pafosit: Bëni një ecje duhan në Portin e bukur të Pafosit, i mbushur me shumë restorante, bare, dhe dyqane butiku. Kënaquni me atmosferën e gjallë dhe shikoni anijet që shkojnë përpara.

7. Gjiraja e Akamasit: Për të dashurit e natyrës mund të vizitojnë Gjiraja e Akamasit, një zonë e mbrojtur e njohur për plazhet e saj të pastra, shtigjet për ecje dhe faunën e egra. Safari me jeep dhe udhëtime me anije janë në dispozicion për eksplorim.

8. Degustimi i Verës: Qiproja është e famshme për verërat e saj të shijshme. Mund të vizitoni ligatoret vendore, si Vouni Panayia Winery ose Kolios Winery, për të shijuar një gamë verësh kypriote. Këto janë vetëm disa mundësi argëtuese pranë 'Villa Stalo'. Stafi i hotelit do të jetë në gjendje të ofrojë më shumë informacion dhe të asistojë në rezervimin e çdo aktiviteti ose ekskurzioni të dëshiruar.

Të gjitha shërbimet dhe rehatitë

Argëtim dhe relaksim
 • Qirrenti i biçikletave
 • Kopsht
Përvojat në hotel
 • Wi-Fi falas
 • Wi-Fi
Përvojat në dhoma
 • Kondicioner
 • Frigorifer
 • Mikrovale
 • Makinë e tharjes së flokëve
Aktivitete në ujë
 • Pishinë
 • Pishinë jashtë
Rishikimi i hotelit Villa Stalo
Komente tuaja
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Rishikimi juaj është dërguar me sukses dhe do të shfaqet në faqe pas verifikimit.
Nuk e gjetët përgjigjen që kërkoni? Pyesni pyetjen tuaj
Pyesni një pyetje këtu
Fushë e detyrueshme*
Faleminderit! Pyetja juaj është dërguar me sukses

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.