Zhvillimi i kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa

Zhvillimi i kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa

Rrjeti i hoteleve JW Marriott, i cili është pjesë e grupit Marriott International, Inc., është i lumtur të njoftojë hapjen e kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa në ishullin Vagaru, i cili ndodhet në atolli maldivian Shawiyani. Ky është hoteli i parë i markës së famshme JW Marriott në këtë cep paradisiak të planetit. Nga kryeqyteti Malé në resortin e ri mund të arrini në vetëm 55 minuta me hidroplan.

Zhvillimi i kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa

Misafirler, her biri kendi yüzme havuzu ve güneşlenme terası bulunan 60 geniş villada ağırlanacaklar. En küçük villanın yaklaşık 235 metrekare alana sahip olacak. Hem iki katlı hem de tek katlı su üzerindeki villalar, Hint Okyanusu'nun berrak sularında kazıklar üzerinde durmaktadır. Buradan gün doğumları ve gün batımlarını izlemek mümkündür. Beyaz kumlu plajlara açılan yüzme havuzlu plaj villaları bulunmaktadır. İki katlı bir plaj villası, büyük gruplar veya aileler içindir: her katta kendi oturma odaları, yatak odaları ve banyoları bulunmaktadır. İç mekanlar, çevredeki doğa ve yerel kültürden esinlenmiştir, bu da renk ve kullanılan malzemelerde yansımıştır. Eğimli kamış çatılar, üzerinde oturan başları suya eğilmiş beyaz leyleklere benzetilebilir, bu da eski geleneksel balıkçı tekneleri olan dhow'lara benzer.

"Jemi të never në hapjen e hotelit të parë JW Marriott në këtë vend vërtetë shumë të mrekullueshëm," thotë Mitzi Gaskins, zëvendëspresidentja për zhvillimin global të markës. "Duke zgjedhur filozofinë e integritetit si bazë, ne përpiqemi të krijojmë për mysafirët tanë kushtet e nevojshme që të gëzojnë në mënyrë të plotë shërbimin e shkëlqyer së bashku me ata që duan dhe të pushojnë jo vetëm trupin, por edhe shpirtin."

Zhvillimi i kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa

Misafirlere sunduğumuz hizmetler arasında lagünde bulunan fitness salonu, açık havada spor yapma alanı, günlük güç ve kardiyo antrenmanlarıyla yoga, jimnastik ve nefes egzersizleri bulunmaktadır. Ve elbette, herkesin kendine uygun tedavileri seçebileceği JW'nin imza spa merkezi Spa bulunmaktadır.

JW Marriott Maldives Resort & Spa nuk ka lënë pa vëmendje gurmanët: veçanërisht për ta, në territorin e hotelit, punojnë pesë restorante me një menyu të ndryshuar për çdo shije. Këtu ju mund të gjeni dhuratat tradicionale detare maldiviane dhe kuzhinën eksotike tailandeze në kafeneja mbi dru, pizzën e gatuar në furra druri dhe ushqimin japonez të tepanjakit, si dhe çdo ditë produktet më të freskëta nga kopshti i hotelit. Mysafirët presin tre bare me një listë verë të më shumë se tre qind lloje verë nga Vjetra dhe Reja e botës dhe një menyu bare që ofron si verë japoneze saki, ashtu edhe koktejle ekskluzive autoriale në bazë të cilave janë 98 lloje rom. Për ata që preferojnë komfortin e një ville private, ka një shërbim dërgese 24 orë me efikasitet.

Zhvillimi i kurortit JW Marriott Maldives Resort & Spa

Fëmijët pa dyshim do të ngazëllyen në klubin e fëmijëve Little Griffins me një zonë lojërash në formë të anijes pirate 13 metra, një zonë për gjumë, një sallë ngrenie, dhoma lojrash dhe klasa mësimore, ku mysafirët e vegjël mund të argëtohen me kënaqësi dhe përfitim. Në kurort është hapur një pishinë e madhe vetëm për të rritur në kufirin e ishullit Vagaru, si dhe një shtëpi klubi me dhomë purore, litar dhe tavolinë biliardi.

Vetëm disa metra larg ishullit gjendet një rrafsh koral, ku mysafirët e JW Marriott Maldives Resort & Spa mund të kënaqen me faunën detare të pasur. Një biolog detar lokal monitoron ekologjinë e rrafshit dhe po ashtu organizon zhytje në det, snorkel dhe aktivitete të tjera ujore-rekreative. Plazhet e bardha si borë, në kombinim me dizajnin e kujdesshëm dhe kulturën unike maldiviane, sigurojnë një pushim të paharrueshëm!

Rreth JW Marriott Hotels & Resorts

JW Marriott është pjesë e grupit Marriott International - një rrjet hotelesh dhe kurortesh të kategorisë së "luksoz" në të gjithë botën. Secili prej hoteleve, të cilat kanë fituar shumë çmime, ofron mysafirëve të tyre shërbimin në nivelin e Trajtimit JW, i cili është i destinuar për udhëtarë të përvojuar dhe të informuar. Pushimet vërtet luksoze krijohen nga ata që jetojnë me pasion, dhe hotelet JW Marriott sigurojnë një pushim të paharrueshëm. Për mysafirët, ofrohen programe dhe oferta të ndihmuara nga ideja e vetëdijes, që u japin atyre mundësi të jenë në formë të shkëlqyer, të ndjehen të sigurt dhe të shijojnë çdo moment në mënyrë të plotë. Marka e hoteleve JW Marriott tani ka më shumë se 85 hotele në më shumë se 25 vende dhe territore të botës. Për informata të tjera, vizitoni faqen, si dhe faqet në Instagram dhe Facebook. Rrjeti JW Marriott është pjesëmarrës në programin e besnikërisë për udhëtarët Marriott Bonvoy, i cili bashkon programet Marriott Rewards®, The Ritz-Carlton Rewards®, dhe Starwood Preferred Guest® (SPG). Në kuadër të programit, mysafirët e hoteleve përfitojnë të drejta të ndryshme dhe shërbime nga menuja e Momenteve Marriott Bonvoy, si dhe mundësinë për të mbledhur pikë dhe t'i përdorin ato për qëndrim në hotelet e rrjetit ose për të fituar statusin Elite. Bëhu pjesë e programit ose mëso më shumë: MarriottBonvoy.marriott.com.

Rreth Marriott International

Sedi kryesore e Marriott International, Inc. (NASDAQ: MAR) ndodhet në Bethesda, shteti i Marylandit, Shtetet e Bashkuara. Marriott International është një korporatë me 30 marka botërore dhe mbi 7000 hotele në 132 vende dhe territore në të gjithë botën. Marriott merret drejtpërdrejt me menaxhimin, si dhe nenshkruan marrëveshje për franshizë dhe licencën e hoteleve private dhe kurorteve në të gjithë botën. Aktualisht kompania ka bashkuar programet e besnikërisë Marriott Rewards®, The Ritz-Carlton Rewards®, dhe Starwood Preferred Guest®(SPG) në një program të vetëm besnikërie Marriott Bonvoy. Informata shtesë në faqen , lajmet e fundit në faqen . Ndjeni ju në lajmet në Facebook, @MarriottIntl në Twitter dhe Instagram.

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.