Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

VILA ME DHE DYTE DHOME HAPESIRE BASHKËSHITJES ME PISIN

Vila e dy kateve e mrekullueshme është ideale për familjet e mëdha ose grupet miqsh që duan të shijojnë një pushim premium. Dizajni modern me sente të lehta tailandeze, paleta e qetë e ngjyrave, përfundimi me bimë tropikale dhe mobiliet origjinale e bëjnë vilën e kësaj kategorie një oazis të vërtetë të luksozit. Hyrja në katin e sipërm çon në një fushë baruese me bar të gjelbër smarald, me një zonë pushimi, nga ku shihet panorama e detit. Salloni me plan të lirë përfshin një dhomë dite me sistem argëtimi multimediash modern, një tualet të veçantë për mysafirët, një kuzhinë të pajisur dhe një zonë dreke për darka të stilizuara.

 • Sipërfaqja totale 297 m² (në ambiente dhe hapësirë hapësinore), dy kate;
 • Pisina e hapur (gjatësia 12 m);
 • Qendra dhe terasa me bar, nga ku shohet pamja e mrekullueshme e detit;
 • Kuzhinë kompakte dhe zona e darkës për 6 persona;
 • Dhomë gjumi kryesore me një banjo pranuese, e pajisur me një vaskë të rritur dhe një dush dopio tavan;
 • Dhomë gjumi shtesë (një krevat dopio ose dy krevate njëpersonëshe) me një banjo të veçantë;
 • Dizajni modern në stilin tailandez, në dekorim janë përdorur punimet e artistëve vendas dhe artefaktet unike;
 • Zgjidhje dhe teknologji moderne, përfshirë televizion satelitor, stacionin e iPod-it, qasje të shpejtë në internet dhe rrjet virtual të sigurt;
 • Qasje pa tel në internet (falas), Apple TV;
 • Banjo të zgjeruara me pajisje kozmetike selektive;
 • Numri maksimal i mysafirëve - 6 persona;
 • Lojëra ajrore për piscinë;
 • Dërgesë e ushqimit (shërbimi është i disponueshëm në kërkesë).


Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Kuzhinë e pajisur dhe zona e darkës janë ideale për darkat familjare dhe miqësore

Kurorti Conrad Koh Samui ofron një shumëllojshmëri aktivitetesh dhe argëtimi të aktive që përshtaten për familjet e mëdha dhe grupet miqësore. Porti i tyre dhe zona e plazhit e bëjnë këtë kurort një bazë të mirë për pëshnive, snorkelit, zhytjes dhe udhëtimeve detare.

ARGËTIMI DHE SPORTET UJORE

Merrni me qira një vëllezër dhe shkoni të eksploroni ishujt e afërt. Opsionet e argëtimit në breg përfshijnë ushtrime joge në ajër të pastër, një palestër e pajisur, si dhe pishinën kryesore dhe zonën e plazhit. Përshkruani në diell, duke shijuar pamjet e mrekullueshme detare, ose kushtoni kohën për opsionet aktive të argëtimit dhe pushimit - kurorti Conrad Koh Samui ofron zgjedhje për çdo shijet.

KLUBI PËR FËMIJË TURTLE

Klubi për fëmijë Turtle Kid’s Club ofron një gamë të gjerë aktivitetesh dhe argëtimit aktiv për fëmijë deri në moshën 12 vjeç, duke përfshirë mësimet e artit të ndryshme dhe punimin e punimeve, lojëra në brendësi dhe hapësinore, si dhe shërbimet e një dadaje.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Dhoma kryesore ka hyrje në terasën e pishinës
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Dhoma shtesë mund të pajiset me një krevat dopio ose dy krevate njëpersonëshe
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Banjet e zgjeruara me pajisje kozmetike selektive

VARIANTI I ULSJES ME DY KREVATE DOPJETARE:

 1. Terasa panoramike me bar;
 2. Salloni;
 3. Kuzhinë kompakte;
 4. Dhomat gjumi;
 5. Terasë hapësinore;
 6. Pisina 12 metra.
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Kati i sipërm - hyrja në sallë. Kati i poshtëm - dhomët gjumi

VARIANTI I ULSJES ME NJË KREVAT DOPJO DHE DY KREVAT NJËPERSONËSH:

 1. Terasa panoramike me bar;
 2. Salloni;
 3. Kuzhinë kompakte;
 4. Dhomat gjumi;
 5. Terasë hapësinore;
 6. Pisina 12 metra.
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Lugina barëse smarald ofron pamje luksoze të perëndimit të detit
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
Dy kate të luksozitës plotësohen me një piscinë 12 metra

VILA CONRAD ROYAL OCEANVIEW POOL VILLA

Shijoni një pushim model në kurortin e mrekullueshëm Conrad Koh Samui dhe qëndrimin në apartamentet më të mira në Ishullin Samui - Conrad Royal Oceanview Pool Villa. Vendosur në nivelin e sipërm të kurortit, vila siguron një izolim absolut për mysafirët dhe ofron pamjet më të mira të Gjirit të Siamit.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

Një shteg me gurë çon në një kopsht të bukur, të kujdesur, që rrethon vilën dy-katëshe në stilin modern tailandez. Nga një fushë elegante hapet pamja e një barëse panoramike të rregullt dhe një pishinë e hapur 22,5 metra, që vizualisht shkon drejt horizontit.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

Salloni i gjerë me përfundime cilësore është mobiluar me mobilje autoriale. Në kërkim të kërkesës së mysafirëve, kuzhinieri i kurortit do të përgatisë darkën për dy persona, darkën luksoze për gjashtë persona ose do të organizojë një barbeky privat pranë pishinës.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
 • Sipërfaqja totale 434 m² (në ambiente dhe hapësirë hapësinore), dy kate;
 • Pisina e hapur (gjatësia 22,5 m);
 • Dhoma gjumi e gjerë me një krevat dopio;
 • Salloni me plan të lirë dhe terasa me bar, nga ku shihet pamja e mrekullueshme e detit;
 • Zona kuzhine me pajisje për gatim, frigorifer dhe makinë kafe;
 • Mini-bar me ushqime dhe pije;
 • Tavolinë darkë për 4-6 persona;
 • Banjo e gjerë, e pajisur me gjithçka të nevojshme, përfshirë dush plafon, vaskë dhe pajisje kozmetike selektive;
 • Tualet i veçantë për mysafirë pranë dhomës së ngrënies;
 • Dizajn modern me sente të lehta tailandeze, në dekorim janë përdorur veprat e artistëve vendas, artefaktet dhe guri i origjinës vendase;
 • Zgjidhje dhe teknologji moderne, përfshirë televizion satelitor, stacionin e iPod-it, qasje të shpejtë në internet dhe rrjet virtual të sigurt;
 • Mundësia e bashkimit me vilën kategori One bedroom Waterfront Pool Villa përmes zonës së kopshtit (varet nga disponueshmëria e dhomave);
 • Shërbimet e kuzhinierit janë të disponueshme në kërkesë;
 • Numri maksimal i mysafirëve - 3 persona.

Zhytuni në atmosferën e qetë të pushimit model - pushoni në një krevat dopio ose shijoni një banjë në një vaskë të veçantë, të vendosur në një thellësi në tërheqjen e tokës, në prani të pamjeve magjepsëse detare. Në ajër të pastër mund të relaksoheni në rreze të ngrohta të diellit tropikal, të kryeni një ushtrim individual joga në terrën druri me instruktor ose të notoni në pishinë. Dhe gjatë një perëndimi të bukur tropikal, nuk ka gjë më të mirë se një darkë e ngadaltë në shoqërinë e personit të dashur ose miqve të afërt pranë tavolinës së darkës, e vendosur në një thellësi pranë pishinës.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
 1. Terasa dhe barësa me pamje panoramike;
 2. Fushë baruese;
 3. Dhomë gjumi kryesore;
 4. Garderoba;
 5. Banja;
 6. Vasqë;
 7. Dush;
 8. Dush në ajër të pastër;
 9. Salloni;
 10. Tavolina e ngrënies;
 11. Buffet;
 12. Tualet i mysafirit;
 13. Dhoma e shërbëtorit;
 14. Terasa hapësinore;
 15. Pishina;
 16. Tavolina e ngrënies në thellësi pranë pishinës.

VILA ME NJË DHOME GJUMI DHE PISINË

Kurorti Conrad Koh Samui ofron për të gjithë 65 vila të kategorisë One Bedroom Pool Villa në stilin modern me sente të lehta tailandeze, si dhe nënçmime dhe detaje që reflektojnë parimin kryesor të markës Conrad - "Luks i zgjuar". Çdo nga vilat është pajisur me një piscinë të hapur dhjetëmetërshe të tyre, nga ku shihen pamjet luksoze të Gjirit të Siamit, rezervatës së famshme "Pesë ishujt" pranë bregut të Samui dhe perëndimet detare të ngjyrshme. Mobiliet autoriale dhe zgjidhjet origjinale të dizajnit përkojnë harmonikisht me teknologjitë moderne, përfshirë sistemin IPTV bazuar në stacionin Apple TV, stacionin e iPod-it, si dhe qasje pa tel në internet falas në të gjithë territorin e kurortit.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

Banja luksoze me dush tavan, vaskë të rritur dhe pajisje kozmetike selektive përfundon imazhin e një nga vilave më të mira të mysafirëve në të gjithë Tajlandën.

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui

VILA OCEANVIEW POOL VILLA (NUMËR STANDARD)

 • Vendndodhja e favorshme në anën e kodrës me pamje të mrekullueshme të Gjirit të Siamit;
 • Sipërfaqja totale 130 m² (në ambiente dhe hapësinore), përfshirë piscinën 10 metra;
 • Mini-bar me ushqime dhe pije, makinë kafe;
 • Banjo e gjerë me dush plafon, vaskë të zgjeruar dhe pajisje kozmetike selektive;
 • Numri maksimal i mysafirëve - 3 persona.

VILA WATERFRONT POOL VILLA (NUMËR KATEGORIE DELUXE)

Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
 • Vendndodhja e favorshme në këmbët e kodrës: qasje e lehtë në piscinën kryesore dhe zonën e plazhit, pamje e mrekullueshme e Gjirit të Siamit;
 • Sipërfaqja totale 130 m² (në ambiente dhe hapësinore), përfshirë piscinën 10 metra;
 • Mini-bar me ushqime dhe pije, makinë kafe;
 • Banjo e gjerë me dush plafon, vaskë të zgjeruar dhe pajisje kozmetike selektive;
 • Numri maksimal i mysafirëve - 3 persona.

VILA OCEANVIEW RETREAT POOL VILLA (NUMËR KATEGORIE PREMIUM)

 • Vendndodhja e favorshme në nivelet më të larta të kurortit, nga ku shihen pamjet më të mira të Gjirit të Siamit;
 • Sipërfaqja totale 130 m² (në ambiente dhe hapësirë hapësinore), përfshirë piscinën 10 metra;
 • Mini-bar me ushqime dhe pije, makinë kafe;
 • Banjo e gjerë me dush plafon, vaskë të zgjeruar dhe pajisje kozmetike selektive;
 • Sistemi zërit Bose, kompjuterë tablet Apple iPad, zgjidhje të tjera moderne teknologjike;
 • Për dekorim të brendshëm është përdorur shelku tailandez dhe punime të artizanëve vendas;
 • Lojëra dhe argëtim;
 • Numri maksimal i mysafirëve - 3 persona.
Përshtypje mbi vilat luksoze në kurortin e parajsës Conrad Koh Samui
 1. Dhomë gjumi kryesore;
 2. Salloni;
 3. Banja;
 4. Dush;
 5. Vaskë;
 6. Terasë hapësinore;
 7. Pisina e hapur (gjatësia 10 m).

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.