Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Maldivet - një nga kurorët më të njohur, të dëshiruarit dhe të bukur në botë. Për ta ne më shpesh i kujtojmë ato, kur flasim për pushimet e ëndrrave ose parajsët e planetit tonë, sepse këto ishuj tashmë kanë bërë fjalën shumë të bukur dhe peisazhet e pazakueshëm. Në mesin e shumë vendeve në Maldivet, të gatshme për të pritur mysafirët, ekziston një që është plotësisht si një përrallë dhe mahnitëse - kurorëti Milaidhoo Island.

Ishulli ku kuptimi i luksozit shkon në një nivel të ri

Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Pushimi në këtë ishull është qëndrimi në apartamente të gjera, të hapura, që as nuk mund të përshkruajnë më mirë thelbin e vërtetë të Maldivave. Është fjalë për një butik kurorë me 5 yje të shkëlqyer, i vendosur në 13 hektarë dhe duke treguar një dizajn dhe koncept të mrekullueshëm, të inspiruar nga kultura tradicionale maldiviane. Vendosur në një rezervatë të shpejtë të biosferës së atolit Baa, kjo ishull i mahnitshëm dhe i izoluar me 50 vila ndodhet vetëm 30 minuta me hidroplan nga aeroporti ndërkombëtar i Maldivave.

Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Në ishull jeta është e bukur dhe e lirë


Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Në ishull detajet arkitektonike përputhen bukur me elementet natyrorë. Në një ambient tropikal janë vendosur në mënyrë të rehatshme 20 vila plazhi pa shqetësime dhe 30 vila të gjera mbi ujë. Apartamentet tregojnë një luksozitet të këmbëngulur. Përfundimi është bërë nga materialet më të mira natyrore vendase, kështu që hapësira e brendshme dhe e jashtme lidhen aq idealisht.Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

E përgatitur në këtë mënyrë për të ofruar maksimumin e komoditetit personal për mysafirët, çdo nga vilat është një apartament privat i izoluar, i pajisur me teknologjitë më të reja. Nga dhoma gjumi dhe banja e çdo vile hapet një pamje rrëmbajëse të oqeanit.

Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Gatimi i lartë i klasës botërore

Tri restorante, të vendosur në ishull, janë në gjendje të plotësojnë plotësisht çdo shije dhe dëshirë. Një prej tyre - një restorant inovativ unik për gurmansit dhe një lounge-bar, të ngjashëm me anijet tradicionale doni. Këtu do të mësoni ç'menon një mikpritje e sinqertë, sincere dhe kënaqësi të paharrueshme në shije!

Bukuria tropikale, natyra dhe harmonia


Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Edhe pse ishulli është shumë i vogël dhe mjaft i rehatshëm, këtu mund të gjeni një numër të madh vendesh ku mund të relaksoheni dhe të shijoni peizazhet e mahnitshme. Në Miledhu ekziston një qendër detare e tyre, ku mund të merreni me zhytjen dhe sportet ujore, si dhe një bibliotekë dhe një palestër e mësuar më moderne. Nëpër ujërat kristal të pastër janë vendosur një spa-sallon i stilizuar dhe një pavion i mahnitshëm nën qiellin e hapur për meditim dhe ushtrime jogue.

Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

E pamundur të mos dashuroheni me këtë ishull të vogël


Një stacion turistik i mrekullueshëm në ishujt Milaidhoo në Maldivë, aq i bukur sa humbet dhurata e fjalës.

Frikën pa këpucë është zemra dhe ideja kryesore e këtij resorti të ri, ekskluziv, të vogël, të rehatshëm, por njëkohësisht luksoz. Ai do t'ju ofrojë restorante ikonike të klasës botërore, një atmosferë plotësisht relaksuese, dizajn modern dhe një mikpritje të sinqertë të zemrës.

Ndani këtë postim me miqtë tuaj!

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.