Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Rrjeti legjendar i hoteleve Waldorf Astoria Hotels & Resorts ka realizuar projektin e tyre të dytë «Shija e Waldorf Astoria» në bashkëpunim me Fondacionin James Beard - një nga organizatat kryesore gastronomike në SHBA. Kërkimet për shijen legjendare u rifilluan në vjeshtën e vitit 2015: në to morën pjesë pesë kuzhinierë të rinj, të cilët u bënë pjesë e përzgjedhjeve finale të çmimit James Beard, dhe pesë majstorë të dalluar, të cilët janë përgjegjës për kuzhinën në hotelet e mrekullueshme Waldorf Astoria në Amsterdam, New Orleans, Pekin, Jeruzalem dhe Orlando.

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Fituesit e finalit, i cili u mbajt kohët e fundit në New York, ishin kuzhinieri Benoit Charchi nga hoteli Waldorf Astoria në Pekin dhe kolegu i tij i ri Eric Bruner-Young, dhe gatimi i tyre - Jing Roll - do të jetë pjesë e menysë në të gjithë 25 hotelet Waldorf Astoria në botë, së bashku me risotton me qepë a la Waldorf, fituesin e vitit të kaluar, si edhe vezët Benedikt, të njohura në nivel global, tortën "Velvet i Kuq" dhe sallatën Waldorf, të cilat njihen si krijime në kuzhinën e hotelit Waldorf Astoria në New York.

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!
Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

“Jemi jashtëzakonisht të lumtur për vazhdimin e projektit "Shija e Waldorf Astoria" dhe bashkëpunimin me Fondacionin James Beard, i cili sjell një kontribut të paparë dhe në të njëjtin kohë e lavdëron trashëgiminë tonë të pasur kulinar, - thotë kreu i rrjetit Waldorf Astoria Hotels & Resorts, John Vanderslice. - Waldorf Astoria synon për përsosmërinë gastronomike në secilin nga 140 baret, kafetë dhe restorantet e kuzhinës së lartë, të vendosura në hotelet tona”.

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Juria në fazën përfundimtare të konkursit përfaqësuan kuzhinieri i famshëm-avantgardist, Wylie Dufresne, redaktori kryesor i revistës Saveur, Adam Sachs, presidenteja e Fondacionit James Beard, Susan Ungaro, aktori, muzikanti dhe autor i librave kulinarë Questlove, si dhe fituesi i vitit të kaluar, David Powis.

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!
Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

“Duke ndjekur udhëzimet e themeluesit tonë James Beard, babait të gastronomisë amerikane, me kënaqësi të madhe vazhdojmë bashkëpunimin me Waldorf Astoria Hotels &Resorts - një markë kulturore, e cila ka dhënë një kontribut të ndjeshëm në formimin e trashëgimisë kulinar të Amerikës, - thekson presidenteja e Fondacionit James Beard, Susan Ungaro. - Ne synojmë të ofrojmë përvojë ndërkombëtare pjesëmarrësve të gjysmëfinalistë të konkursit tonë të yjeve në rritje në kuzhinë, dhe partneriteti me kuzhinierët e Waldorf Astoria ndihmon në krijimin e veprave të reja simbolike”.

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Ne do të theksojmë se Waldorf Astoria Hotels & Resorts - një rrjet ndërkombëtar i hoteleve luksoze i korporatës Hilton Worldwide, që përbëhet nga 25 hotele dhe stacione turistike në qytetet më të vizituara dhe në vende të bukura të planetit. Udhëtime gastronomike të paimagjinueshme, fusha golfi më të mirat në botë, trajtime SPA unike - në Waldorf Astoria ju pret një pushim i paharrueshëm dhe një shërbim legjendar për shkak të shkëlqimit të tij në interierët luksoze.

Vizitorët e çdo stacioni në rrjetin e hoteleve Waldorf Astoria Hotels & Resorts mund të shkojnë në një udhëtim gastronomik të paharrueshëm "Shija e Waldorf Astoria" dhe të shijojnë një darkë të shënuar me tre pjata, përpiqen koktele nga një miksolog i njohur, të udhëtojnë me jahtë ose të shkojnë në tregun vendas për të blerë përbërësit në shoqërinë e një kuzhinieri. Programin e detajuar të turit kulinar 3-ditor mund ta shihni dhe porosisni në

Në hotelin Waldorf Astoria do të prezantohet një chef-d'oeuvre kulinar i ri!

Fondacioni James Beard, themeluar në vitin 1986, nderon dhe inkurajon talentet e reja në fushën e gastronomisë, dhe gjithashtu ofron trajnime nëpërmjet një sërë programesh. James Beard, i cili ndërroi jetë në vitin 1985, ishte kuzhinieri kryesor i Amerikës, autor i shumë librave dhe një person me njohuri të gjerë. Ai ndihmoi në rritjen e gjeneratave të tëra të kuzhinierëve, ishte mentor për profesionistët si dhe për pasionantët e kuzhinës. Fondacioni, i quajtur në nder të tij, vazhdon veprimtarinë e shkëlqyer të trajnimit dhe mbështetjes së kuzhinierëve fillestarë nëpërmjet programeve arsimore, granteve, çmimeve dhe kurseve për zhvillimin e biznesit.

Ndani këtë postim me miqtë tuaj!

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.