Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Futbollisti i famshëm Cristiano Ronaldo u bë bashkëpronar i një hoteli të stilizuar, të cilin e ka hapur në vendlindjen e tij, në qytetin e Funchalit në Madeira (Portugali). Hotel Pestana CR7 ndodhet në 20 minuta larg nga Aeroporti i Madeirës Cristiano Ronaldo, i cili më parë quhej Aeroporti i Santa-Katarinës. Ndërtesa është projektuar për 48 dhoma, ka një palestër në hapësirën e hapur, një bar dhe një pishinë në katër. Përveç kësaj, pranë është organizuar Muzeu i Ronaldos, ku ekspozohen shumë objekte dhe trofe të sportistit.

Hotele të këtillë planifikohet të hapen edhe në disa qytete, mes të cilave Nju Jork, Lisbon dhe Madrid. Që të qëndrojnë një natë në një dhomë standarde të hotelit të Ronaldos, vizitorët do të duhet të paguajnë të paktën 184 paund sterlina. Le të shkojmë dhe të shohim çfarë do të shohim në këtë hotel të yllit të futbollit, duke qenë mysafirët e tij.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Duke hyrë brenda ndërtesës, vizitorët shkojnë në sallën pritëse, e cila është e dekoruar me stil dhe fantazi. Ata që duan të qëndrojnë në hotel mund të regjistrohen këtu, në pritës, ose përmes aplikacionit.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Kur të ngjitni në ashensor për katin e dytë, do të gjendeni në një korridor që jashtësisht ngjan me një fushë futbolli, në fund të së cilës do të përshëndeteni nga një imazh i madh i Ronaldos.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Në hotelin e ri, dhomat standarde gëzojnë më së shumti popullaritetin, ku çmimi fillon nga 184 paund për natë. Të gjitha janë të pajisura mirë: përveç kushteve të zakonshme, do të përballeni me një televizor HD 48 inçësh dhe dyer për ushtrime joge.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Çmimi për një natë në një dhomë të përmirësuar do të jetë pak më i lartë - nga 231 paund sterlina. Nga dritaret këtu hapet një pamje e mrekullueshme drejt golfit dhe portit.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Dhoma Suite me një dhomë sënduk dhe dy televizorë HD do të kushtojë 580 paund sterlina për natë. Dhomat këtu gjithashtu mund të lavdërohen me pamje të shkëlqyera nga dritaret.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Banjoja origjinale, ku pasqyra është e realizuar në formën e syzeve të Ronaldos.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Në këtë banjë, murat e gjelbëruar me teksturë imitojnë barin në fushën e futbollit.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Në të gjitha zonat publike, interieri gjithashtu është bazuar në tematikën e futbollit. Dhe në murin e bares së hotelit CR7 ndriçon një nga citatet e preferuara të Cristiano Ronaldos, që dëgjohet si: "Për të qenë më i miri, ju duhet të keni më të mirën".

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Dhe, sigurisht, çfarë hotel sportiv do të ishte pa një palestër të mirë.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Në kulmin e mund të pushoni dhe të relaksoheni në hidromasazh, saunë ose në pishinën-infinity me pamjen e detit të pafund blu.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Muzeu i Ronaldos gjendet pranë hotelit. Këtu vizitorët gjithmonë mund të blejnë suvenire dhe dhurata memorabile.

Brenga në hotel në stil futbolli, të cilin Cristiano Ronaldo e ka hapur në vendin e tij të lindjes.

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.