5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

Specialiteti dallues i Hoteleve Kryesore të Botës - vëmendja ndaj detajeve, kriimi i përshtypjeve të ndritshme dhe një qasje individuale për çdo vizitor, pavarësisht nga mosha e tij. Për këtë arsye, pothuajse çdo hotel i bashkëkohësve ofron shërbime të jashtëzakonshme për udhëtarët e vegjël dhe argëtim familjar: nga komplimentet dhe surprizat përshëndetëse, homate dhe pabucat për fëmijë, deri te aktivitetet zhvilluese dhe arsimore dhe procedurat spa, që lejojnë fëmijëve të ndjehen sikur janë të rritur.

Pushim i padëshiruar për fëmijët (dhe prindërit e tyre!) ofron kompleksi turistik zviceran Kulm Hotel St. Moritz. Ekipi i hotelit bën maksimumin për të siguruar që vizitorët e të gjitha moshave të gëzojnë çdo moment gjatë qëndrimit. Veçanërisht për vizitorët e vegjël nga 3 deri në 12 vjeç, në hotel funksionon klubi falas i fëmijëve Marmotta Kids Club. Këtu ofrohen të gjitha mundësitë për krijimtarinë dhe zhvillimin e fëmijës: mësimet për gatimin e pizës dhe koktejleve pa alkool, aktivitete për artin dekorativ dhe të aplikuar, lojëra aktive dhe qarqe në akull në stinën e dimrit. Përveç kësaj, për vizitorët e vegjël në hotel funksionon programa Veçori Shumë Të Rendësishme për Fëmijët, në kuadër të së cilës fëmijët mund të marrin mësim falas skijimi ose snowboarding-u, leksione grupore tenisi, të përdorin qira konikët, si dhe të marrin dhurata dhe surpriza në momentin e hyrjes në hotel dhe gjatë qëndrimit.

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët
5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

Klubi i fëmijëve i kompleksit spanjoll të famshëm turistik Marbella Club Hotel, Golf Resort & Spa ndodhet në një shtëpi historike dhe piktoreske të pronarit të tij të parë, princit Alfonso. Në një territor prej 5000 m², ku në vitet 60 të shekullit të kaluar pushonin mysafirë të njohur, përfshirë edhe Audrey Hepburn, sot është krijuar një mjedis unik interaktiv dhe arsimor për fëmijët në moshën 4 deri në 14 vjeç. Përreth viti punon studion e balos, salla muzikore, biblioteka, dhoma arti dhe punëllojë, kuzhina, kopshti miniaturë dhe zona argëtuese. Për vizitorët me fëmijë deri në 5 vjeç, nga shtatori deri në qershor në hotel funksionon oferta e veçantë Programi i Vogël i Kafshatës. Ky program përfshin 4 netë qëndrim në një nga vilat e hotelit ose suitat, transferimin nga aeroporti në hotel, shërbimet komplementare të një dadallë për dy orë në ditë dhe shumë të tjera. Pasi vijojnë në hotel, fëmijëve të vegjël do t'i presin dhurata përshëndetëse, ndër të cilat fasha personale dhe bluza për fëmijë, lodra dhe veshje me llodra. Ndërkohë, prindërit mund të përdorin një alarmin inteligjent me emrin Orë Dashurie e Shelqur, i cili, duke ndjekur fazat e gjumit, do të zbresë fëmijën në kohën më të rehatshme.

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët
5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

Kushte të shkëlqyera për pushime familjare ofron një hotel tjetër në Mesdheu i cili bën pjesë në Leading Hotels - Sun Gardens Dubrovnik. Këtu funksionojnë asgjëkundi pesë klube për fëmijët e vegjël të të gjitha moshave. Kështu, Klubi Mini i Eksploruesve (nga 3 deri në 6 vjeç) dhe Klubi i Rini Navigatorët (nga 7 deri në 11 vjeç) ftojnë fëmijët të marrin pjesë në programe të mëngjesit dhe ditës, si dhe në aventurat tematike të mbrëmjes: të shkojnë në kërkim të thesaurit të piratëve ose të bien në veprim nëpër përralla për kalorës dhe princesha. gjatë ngjarjeve të Takohemi dhe përshëndetemi, fëmijët mund të takojnë personazhe nga filmat e tyre të preferuar dhe të bëjnë foto me princesën ose superheronin. Për fëmijët nga 9 muaj deri në 3 vjeç, në kuror su eventi funksionon Klubi i Fëmijëve Zbulues, ndërsa për adoleshentët - edhe 2 klube dhe një akademi sportive verore, ku mund të merreni me futboll, tenis, basketboll ose polo ujore.

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët
5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

Por kurorti portugez VILA VITA Parc Resort &Spa, në të kundërt, ofron një koncept të pushimeve për të gjithë familjen. Pushimi bashkëshortor është koha që do të qëndrojë në kujtesën e fëmijëve përjetë. Për krijimin e përshtypjeve të ndritshme në hotel, ekziston një program aktivitetesh që përshtatet për vizitorët e të gjitha moshave - nga studimi i bashkë i jetës së qenve detarë, deri te praktikat familjare të jogës. Përveç kësaj, nga 1 prill deri më 31 tetor, këtu ofrohet oferta speciale për familjet me fëmijë - Gëzim Familjar. Programi përfshin 4 netë qëndrim me gjysmëpansion, mësim praktik për gatimin e pjatës së pizës, vizitë në parkun e argëtimit me ujë Zoomarine ose Parkun e Argëtimit me Rrëshira & Splash, si dhe homate për të rriturit dhe fëmijët në momentin e hyrjes në hotel.

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët
5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

E vendosur në zemrën e Alpeve Zvicerane, në fshatin Villars-sur-Ollon, Chalet Royalp Hôtel & Spa, siç është e zakonshme për çdo hotel skijimi, ofron mundësi të gjera për pushimin e vizitorëve të vegjël - nga klubi i fëmijëve dhe shërbimeve dadallë, deri te dhoma e lojërave për adoleshentë dhe kinemaja private. Fëmijët mund të ndjehen si të rritur në qendrën spa të hotelit, ku është zhvilluar posaçërisht për fëmijët nga 6 deri në 12 vjeç një seri procedurash spa me përdorim të kozmetikës së markës franceze të parë biodermatologjike TOOFRUIT.

5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët
5 hotele dhe qendra turistike të Leading Hotels ku duhet të kalosh pushime me fëmijët

Pavarësisht nga drejtimi dhe stina e vitit, në koleksionin The Leading Hotels of the World do të gjendet një hotel për një pushim familjar të shkëlqyer me programe tërheqëse dhe aktivitete për fëmijë të çdo moshe. Për të marrë informata më të detajuara në lidhje me të gjitha aktivitetet dhe ofertat për fëmijë, mjafton të kontaktoni qendrën e shërbimit dhe rezervimeve The Leading Hotels of the World në Moskë. Këtu vizitorëve do t'ju ndihmohen jo vetëm të rezervojnë qëndrim në çdo nga 420 hotelitë me pesë yje në portofolin e asociacionit, por edhe të organizojnë argëtim familjar gjatë udhëtimit.

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.