23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Nëse jeni lodhur nga njerëzit, trysnia dhe zhurma, këto 23 vende të fshehta janë krijuar posaçërisht për ju! Pas të gjitha, për të arritur në këto hotele është një sfidë e vështirë: ato janë larguar nga qytetërimi sa është e mundur.

Explora Patagonia në Patagoni, Kili

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

I vendosur pranë liqenit chilijsk Peo dhe kodrave Korjiliera-del-Pajne, hoteli Explora Patagonia mund të jetë, ndoshta, hoteli më fotogjenik në botë. Dhe për të arritur në qytetin më të afërt, do të duhet të udhëtoni jo më pak se 274 km.

Sossusvlei Desert Lodge në Namibi, Afrikë

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Sossusvlei Desert Lodge - një oazis luksoz dhe i rehatshëm, i vendosur në mes të shkretëtirës në Namibi. Në asnjë vend tjetër nuk do të gjeni netët me yje të lëkundura si këtu.

Treehotel në Harads, Suedi

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Hotel unik në formë vendesh në pemë me dizajn të modern dhe të gjitha komoditetet.

Wickaninnish Inn në Tofino, Kanada

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Qëndrimi në Wickaninnish Inn do t'ju kujtojë jetën në kamp, por me gjirit e mahnitshëm dhe gjëra të shijshme midis për drekë.

Lion Sands Game Reserve në Afrikën Jugore

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Te Lion Sands Game Reserve, më shumë do të takoni një kafshë grabitëse të madhe se një njeri. Vend ideale për ata që ëndërrojnë kohët e gjata për të ikur larg zhurmës së qytetit.

Manta Resort në ishullin Pemba, Tanzani

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

në ujërat në bregun e Afrikës Lindore është vendosur një hotel fluturues me një dhomë të përfshirë në ujë. E ndonjëherë nuk është ndër ndërtesat më të bukura në botë, por ndjenjat nga qëndrimi këtu janë jashtëzakonisht të pashprehura!

Hotel Villa Honegg në Ennetburgen, Zvicër

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Në maliun Bürgenstock ndodhet një hotel me pesë yje, prej ku hapen pamje krejtësisht të mahnitshme. Duke shikuar liqenin Lucerne, shijuar një Rivella dhe fryrë një fondue me djathë, ju nuk duhet të frikësoheni se do të takoni fytyra të njohura këtu.

Hotel Viceroy në Bali, Indonezi

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Pse thjesht të mos hopi në një helikopter privat dhe të udhëtoni drejt Hotelit Viceroy të largët, për të zhytur veten në qetësinë absolute të pishinës së pafundme?

Adrere Amellal, oaziz Siva, Egjipt

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Ky është një oazis, i vendosur në shkretëtirën egjiptiane të nxehtë - një vend ideal për të ikur nga komunikimi me njerëzit!

Whitepod Hotel në Monte, Zvicër

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Hotel përmban një top golfi gigant me pamje nga Monte.

Free Spirit Spheres në Qualicum Beach, Britanik'sh Kolombia, Kanada

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Ky vend do t'ju ofrojë qëndrim në dhomat e jashtëzakonshme-sfera, të vendosura direkt në pemë.

Amangiri Resort në Kanjon Pojnt, Juta

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Amangiri përkthehet si "vendi i qetë" dhe mbulon 600 ari të ruajtura në mes të shkretëtirës së bukur të Jutës. Këtu nuk ka asgjë përveç rërës dhe gurëve, ndërsa në qendër të kompleksit do të gjeni një pishinë epike e mahnitshme.

Conrad Maldives Rangali Island në Maldivet

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Në këtë vend do të ndjeheni si një bandit nga filmat e James Bond kur ju ofrohet të notoni me peshqit aqar. Arritja këtu është e mundur vetëm me hidroaeroplan.

Jade Screen Hotel në Huanshan, Kinë

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Ka vetëm një rrugë drejt këtij hoteli - 60,000 shkallë guri deri në majë. E rëndësishme është të mos shikoni poshtë!

Alila Jabal Akhdar Resort në Nizwa, Oman

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Jabal Akhdar përkthehet si "mal i gjelbër". Nga hoteli shihet një pamje e mahnitshme e shpine malore Al-Hajjar në Oman. Aeroporti më i afërt ndodhet në 2.5 orësi udhëtim me makinë.

Icehotel në Jukkasjärvi, Suedi

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Hotel unik në Suedi.

Kasbah du Toubkal në Imlil, Maroko

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Ky është një hotel me katër yje, i vendosur në bazën e maletve Atlas. Alternativa perfekte për pushime, ecje dhe qetësi.

Fogo Island Inn në ishullin Fogo, Kanada

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Hotel ndodhet në një fshat peshkatarësh të çuditshëm në ishull në bregun veri-lindor të Newfoundlandit. Këtu do të gjeni 29 dhoma me pamje të shkëlqyera nga oqeani. Për të arritur këtu do të duhet 2 orë plot me anijen.

Moraine Lake Lodge në Banff, Kanada

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Hotel me pamje mahnitëse në Kanada. Përveç qetësisë, këtu mund të shijoni ekskursionet ecologjike, si dhe udhëtimet në varka dhe kanua në liqenin e bukur Moraine.

Mashpi Lodge në Mashpi, Ekuador

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Imagjinoni veten tuaj si Indianë Jones në një hotel, i vendosur në zemër të pyllit të tropikëve And.

Desroches Island Resort në ishullin Amirantes, Ishujt Sejshelë

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Raj privat, i vendosur në një ishull largët të Ishujve Sejshelë, me ujë kristal të kaltër, plazhe me rërë të bardhë dhe peizazhe oqeanike të mahnitshme.

Hotel Arctic Ilulissat, Greenlanda

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

Ky është hoteli më i veriut në botë. Hotel me katër yje me pamje të mahnitshme të ujërave akrtikh, dhe kuzhinën e mrekullueshme grenlandeze.

Longitude 131 në Uluru, Australi

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

23 hotele më të largët në botë, ku nuk do të ndërhyjë askush.

15 vendndhëna të vogla për ata që dëshirojnë të jenë vetëm me yjet.

Ndani këtë postim me miqtë tuaj!

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.