12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Të gjithë duan plazhet, rërën e bardhë, surfingun dhe pushimin aktiv, sepse është mënyra më e mirë për të kaluar kohën për kompanitë dhe miqtë. Bota tjetër, larguar nga zyrat dhe ditët stresuese dhe nervore. Plazhi - është një vend i vogël, që ofron një oazis të vogël në disa orë.

Nëse nuk keni mundësi të udhëtoni në treva larg, në plazhet e SHBA-ve do të jetë një alternativë e këndshme, ku oqeani Atlantik dhe Paqësori larë brigjet e vendeve të mrekullueshme. Në vëmendjen tuaj, një listë prej 12 plazheve të Amerikës, të cilat janë më të mirat për relaksim dhe pushim aktiv.

Hanuma Bay Beach (Hanauma Bay)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Honolulu, Hawaii.

Avantazhet: Sepse është një krater ish-vulkanik, i cili më vonë u mbush me ujë dhe u plotësua me 400 lloje banorë të detit tropikal, si peshkaqen, murënën, kalmari, bretkoka deti, peshkaqeni i rifit dhe delfini. Hanuma mbetet një nga vendet më të mira për zhytjen nën ujë në botë. Këtu mund të marrësh me qira maska, plumbat, tuba nën ujë dhe shumë të tjera.

Plazhi i Koligny (Coligny Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Hilton Head, Këndi Jugor i Karolinasë
Avantazhet: Në çdo aspekt, kjo është një vend luksoz gjatë verës me barër të pyllëzuar dhe korre të tenisit. Po ashtu, këtu ka 26 fusha të ndryshme golfi.

Plazhi i Venecias (Venice Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Los Angeles, Kaliforni
Avantazhet: Një nga plazhet më erotike dhe me diell në Amerikë. Në Venecia vijnë turistë nga e gjithë Amerika dhe bota, si dhe hipitë, kulturistët, blonda, dashamirësit e surfingut dhe skejtbordit, si dhe artistët dhe artistët rrugorë, të cilët përzihen me turmën dhe bëjnë gëzuar kalimtarët në tregje dhe vende të ngjashme. Gjithashtu, ky është një nga vendet më popullore për basketbollin në plazh në vend.

Plazhi i Cannon Beach (Cannon Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Plazhi i Cannon Beach, shteti i Oregonit
Avantazhet: Plazhi në qendër të Oreganit në një ambient me pyje, shkëmbinj të lartë dhe mjedis surreal. Ky vend është plot me yje deti, dhera detare, rërëska dhe erizaja.

Plazhi i Clearwater (Clearwater Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Clearwater, Florida

Avantazhet: Plazhi me rërë të bardhë dhe një grykë të ngrohtë, por në përgjithësi një vend mjaft i çuditshëm, si dhe gjithë Florida. Avantazhi kryesor i Kleruotër - delfinët që mund të shihni dhe të studioni.

Plazhi i Beachwalker Park (Beachwalker Park)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Kiawah Island, Këndi Jugor i Karolinasë
Avantazhet: Plazhi Atlantik-Bich është një segment 10-milësh i ishullit, ku ndodhet rrëfimi më i bukur i rrafshit. Po ashtu, këtu ka peizazhe moçëmbajtëse pitore, kopshte me magnolia, pisha, dhe dub, si dhe këtu mund të provosh kërpudha dhe të studiohësh folklorin lokal të pasur.

La Hoya (La Jolla Cove)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: La Hoya, Kaliforni
Avantazhet: Ky është një plazh i vogël, madje i vogël mes shkëmbinjve rëndesishëm të rërës. Një nga vendet më të fotografuara në botë. Këtu kudo ka grykëza, vende ngjyruese, ku jetojnë peshqit tigër, hareja dhe rrokaqitë. Po ashtu këtu ekziston një park nën ujor, i cili është një rezervat ekologjik.

Plazhi i Assateague (Assateague Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Ishulli Assateague, Virginia / Maryland
Avantazhet: Këtu jetojnë një grup kuaj të eger! Mund të bëni surfing, peshkimi, kajakimi ose të vendosni kamp dhe të peshkoni karkaleca.

Plazhi i Bolongo Bay (Bolongo Bay Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Saint Thomas, Ishujt e Virgjër të SHBA-ve
Avantazhet: Për shumicën e plazheve në Ishujt e Virgjër, një përfundim i këndshëm është ujërat e pastra dhe rërë e hollë e këndshme. Po ashtu, këtu bëhen koktejlet më të mira me rom në rajon.

Plazhi i Flamenco (Flamenco Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Culebra, Porto-Riko
Avantazhet: Ky është një ishull i vogël pranë bregdetit të Porto-Rikos, i banuar nga banorët vendas dhe paraqet një parajsë të pa prekur, gjithçka falë mungesës së hoteleve dhe restoranteve të shumtë.

Plazhi i Rërës së Zezë (Black Sand Beach)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Parku Shtetëror i Wai'anapanapa, Maui, Hawaii
Avantazhet: Vetëm plazhi me rërë të zeze në Amerikë gjendet këtu. Po ashtu, këtu ka shumë shpella nën ujë, tempuj dhe varreza të lashta, kohu mekurore në breg dhe shumë pisha natyrore.

Ishulli South Padre (South Padre Island)

12 Plazhet më të mahnitshme në Amerikë. Pjesa 1

Ku: Ishulli South Padre, Texas
Avantazhet: Një raj klubor si Miami, por pa politikën e ashpër të çmimeve dhe pretendimeve të tjera. Ky është një territor 35 milje gjatësi, ku praktikohen të gjitha llojet e sporteve plazhi dhe ujore, si dhe ofrohet mundësia për të shikuar delfinët dhe për të organizuar zjarrfikje ujore.

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.