12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Nuk të gjithë e shohin banjën si një ambjent që nuk duhet t'i ekspozohet publikut. Ne kemi mbledhur 12 banjo më të pazakonta nga hotelet në të gjithë botën, që me pamjen e tyre (dhe çmimin) do të përshtateshin mrekullisht vetëm për një familje mbretërore.

Hoteli Four Seasons Seychelles

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Mae, Sejshelle.

Nr./çmimi: Vila Qetësi, 1500 dollarë për natë.

Shërbime më të çmendura: Banja me lëkurë të bardhë me pamje panoramike të pishinës private dhe Oqeanit Indian.

Hoteli Le Royal Monceau Raffles Paris

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Paris, Franca.

Nr./çmimi: Suita Mbretërore Monso, 16,400 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Pasqyrat nga dyshemeja deri në tavan. Në këtë banjë, nuk do të mund të shmangeni nga reflektimi juaj.

Hoteli Southern Ocean Lodge

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Islanda Kangaroo, Australia.

Nr./çmimi: Pavijoni Ospry, nga 3,000 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Banja prej graniti skulptural, punuar dorazi.

Hotel Mandarin Oriental Paris

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Paris, Francë.

Nr./çmimi: Suita Mbretërore Mandarin, 22,600 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Banja e madhe me pamje të Turnit të Eiffelit. Drejtpërdrejt nga banja juaj, do të mund të bëni shenjë pozitive në drejtim të një nga ndërtesat më legjendare në botë.

Resorti Ponta dos Ganchos

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Santa-Katarina, Brazili.

Nr./çmimi: Vila e Gjelbër, 1,200 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Salla me saunë të thatë. Po-po, në këtë vilë ka një saunë e vetme, dhe përveç kësaj - një jakuzi me ndriçim me ngjyra dhe dritare të mëdha, nga ku hapen pamje të bukura.

Hoteli Tropicana Las Vegas

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Nevada, Shtetet e Bashkuara.

Nr./çmimi: Suita Sky Villa, 950 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Dy dusha të parë me ndriçim LED të temperaturës. Përveç teknologjisë së lartë, këtu do të gjeni një jakuzi me funksion mase, pamjen mahnitëse të Vegas dhe një shtrirë me rrjedhë-flluskë në tavan.

Hotel Ritz-Carlton

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Hong Kong.

Nr./çmimi: Ritz-Carlton Lux, 18,000 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Banja me jakuzi dhe pamje të horizontit të Hong Kongut. Banja, e veshur me marmor, është pajisur me televizor flat 32 inç dhe shtrirë mase.

Hotel Four Seasons George V

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Paris, France.

Nr./çmimi: Penthouse, 25,450 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Banja e madhe me hidromasazh dhe sistem kromoterapie. Cilësitë dalluese të kësaj banjeje janë mermiri i padiskutueshëm beixh, dushi i madh, një shumëllojshmëri orkidejsh të bardha dhe muri i pasqyrës me televizor plazme të ndërtuar.

Hoteli Shangri-La Hotel at The Shard

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Londër, Mbretëria e Bashkuar.

Nr./çmimi: Nr. Pamje e ikonike e qytetit, 850 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Ujësjellësi dhe bideti me furrë për ngrohje. Përveç kësaj, banja mund të krenohet me dysheme me ngrohje, televizor të integruar në pasqyrë dhe dritaret që shikojnë Kullën e Liqenit.

Hotel The Chedi Andermatt

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Andermatt, Zvicra.

Nr./çmimi: Suita Furka, 8,400 për natë.

Shërbimet më të çmendura: Spa privat. Këtu do të gjeni një saunë të thatë, një saunë qelqi dhe një jakuzi - të gjitha me përfundim nga druri i errët dhe guri i natyrshëm.

Hotel Burj Al Arab Jumeirah

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

Dubai, Emiratet e Bashkuara Arabe.

Nr./çmimi: Suita mbretërore me dy dhoma gjumi, 10,000 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Dushi shiu. Pranë çdo dhoma gjumi është vendosur një banjë e veçantë me jakuzi dhe një dushi shiu të padiskutueshëm. Ambientet janë veshur me një lloj mermiri të rrallë, të cilin skulptori Michelangelo e përdori në veprat e tij.

Hotel Eden Rock St. Barths

12 dhomat e banjove më të çmendura në hotelet në të gjithë botën

San Jean Bay, Saint-Barthélemy.

Numër/çmimi: Vila Eden Rock, 20,400 dollarë për natë.

Shërbimet më të çmendura: Murin dhe tavanin e kësaj banje të shkëlqyeshme të formës rrumbullak kanë përqafuar pllakën e vogël mozaik me ari të bardhë.

Ndani këtë post me miqtë tuaj!

Zgjidhni gjuhën tuaj

Zgjidhni monedhën tuaj

Aty ku çmimet e aplikueshme do të konvertohen dhe do të shfaqen në monedhën që zgjidhni. Monedha me të cilën paguani mund të ndryshojë në bazë të rezervimit tuaj dhe mund të zbatohet gjithashtu një tarifë shërbimi.